Predsednik Demokratske stranke (DS) Zoran Lutovac rekao je da je ključni povod za podnošenje inicijative u tome što su svi članovi Saveta REM osim dvoje, obustavili rad i time kako je rekao, prekršili Ustav i zakone.
"Ustav predviđa pravo na štrajk, ali ono pripada zaposlenima. Pošto članove Saveta REM bira i razrešava Skupštine, oni nemaju status zaposlenih. U REM-u mogu štrajkovati samo oni koji obavljaju stručne i administrativne poslove", rekao je on.
Dodao je da je suštinski razlog za podnošenje inicijative u tome što članovi Saveta REM "ne predstavljaju to telo kao nezavisnu već kao instituciju koja je pod uticajem Aleksandra Vučića i njegovog režima".
"REM ne reguliše medije na način da rade u funkciji javnog interesa već to čine u interesu režima i jednog čoveka. Zato je potrebna smena članova Saveta REM-a Skupština na njihovo mesto treba da izabere ljude od integriteta koji su prepoznati kao stručnjaci u ovoj oblasti", ocenio je predsednik DS.
Lutovac je dodao da poslaničke grupe koje su podnele inicijativu očekuju da ona bude uvrštena u dnevni red skupštinskog zasedanja i da bude predmet rasprave.
Šefica poslaničke grupe Ujedinjeni Marinika Tepić ocenila je da je "zanimljivo" da su članovi Saveta REM stupili u štrajk "baš uoči termina" za dodelu pete nacionalne frekvencije ali i to što su obustavili štrajk samo par sati uoči današnje sednice parlamenta na čijem je dnevnom redu, izmedju ostalog, usvajanje finansijskog plana za REM na narednu godinu.
Inicijativu je podržala i Narodna stranka, kao i poslanici Zeleno-lebog kluba, Ne davimo Beograd i koalicije Zajedno-Moramo.
Komentari 2
Facepalm
Rastibudjilizovani
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar