To je za
RTS izjavila predstavnica Republičkog zavoda za statistiku (RZS) Ljiljana Đorđević.
Đorđević je za RTS navela da i Novi Sad i Beograd imaju negativan prirodni priraštaj, a da se porast broja stanovnika u tim gradovima beleži zbog doseljavanja, kao i da u glavnom gradu nije ista situacija u svim gradskim opštinama.
"Povećan je broj stanovnika na Zvezdari, Voždovcu, u Surčinu, Zemunu, na Paliluli. Kad posmatramo i podatke o stambenoj izgradnji, najviše se u tim gradskim opštinama i gradilo, ljudi su se doseljavali", kazala je Đorđević.
Dodala je da je, kao i u nekim beogradskim opštinama, porast broja stanovnika zabeležen i u Novom Pazaru, Tutinu i Novom Sadu.
"Što se beogradskih opština tiče i Novog Sada, osnovni razlog za porast broja stanovnika jeste u doseljavanju stanovništva, jer i Beograd i Novi Sad imaju negativan prirodan priraštaj", navela je Đorđević.
Ona je dodala da je u rezultate popisa ubačeno oko 200.000 stanovnika "za koje smo utvrdili da su tu, u Srbiji su, rade, školuju se, ali ih iz nekog razloga popisivač nije našao ili iz nekog razloga nisu hteli da se popišu".
"Kada realno pogledamo situaciju, negde oko 760.000 je pad broja stanovnika u odnosu na prošli popis", istakla je Đorđević.
Po njenim rečima, prosečan stanovnik Srbije ima 43,5 godina, što je značajan porast u odnosu na popis iz 2011. godine, kada je prosečna starost bila 42,2 godine.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 32
Miksa
Trt
I dalje ponavljate tu glupost kao dementni papagaji. u Evropu dolaze i eksperti iz celog sveta (pa i odavde) a ovde samo bosanski i istočnjački građevinari - četvrtopozivci koji jedva umeju mistriju da drže.
@Bane
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar