Naveo je da iza toga stoji "svojim delom", ukazujući na to da je odbio da potpiše i ono što je sadašnja vlast "potpisala kao Briselski sporazum".
"Ono u šta sam do sada imao uvid i ono što se pojavljivalo u javnosti, ne bih potpisao. I za razliku od drugih, to ne govorim demagoški, već iza toga stojim i svojim delom, budući da sam odbio potpisivanje i onoga što je kasnije ova vlast potpisala kao Briselski sporazum", rekao je Tadić za današnji list "Nova".
On je kazao da je Srbija i nakon odbijanja potpisivanja tog sporazuma napredovala na evropskom putu, kako tvrdi, daleko brže nego aktuelna vlast.
Komentarišući izjavu premijerke Srbije Ane Brnabić da je Tadiću bilo lakše da pregovora o Kosovu jer nije bilo moguće zapretiti povlačenjem investicija jer njih nije ni bilo, lider SDS je kazao da činjenice govore da je u vreme kada je on bio na vlasti, "u okolnostima najveće svetske ekonomske krize" Srbija imala više investicija nego aktuelna vlast "u većini godina najpovoljnijih ekonomskih okolnosti".
Tadić je upitao šta to predsednik Srbije Aleksandar Vučić "prisvaja svih ovih godina", ako prethodna vlast nije imala investicije.
"Šta to onda Vučić svih ovih godina prisvaja i koje to fabrike otvara, a koje su direktna posledica upravo investicija koje su došle u vreme naše vlasti. Ali evo i ovom prilikom pozivam i njega i Anu Brnabić da to raspravimo pred celokupnom javnošću, a ne da se svako obraća svom biračkom telu", rekao je nekadašnji predsednik Srbije.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 26
Профа
Čuružanin
Boris
Mislim da su njegovoj viziji onda falili bitni delovi, poput važnosti obrazovanja i kulture, i okružio se lošim ljudima, itd., ali je bio i ostao najbolje što mi imamo.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar