"Do skoro smo na kreativne industrije gledali sa podsmehom, a danas one u Srbiji zapošljavaju 155.000 ljudi, čak 30.000 više nego pre dve godine", rekla je Brnabić na obeležavanju početka radova u Ložionici.
Prema njenim rečima, svaki sedmi preduzetnik i svako šesto privredno društvo je iz kreativnog sektora.
Ona je u svojoj poruci za buduće generacije u vremensku kapsulu, koja će biti postavljena u temelj nove Ložionice, navela da u budućnosti treba nastaviti iskru inovativnosti i stvaralaštva.
Brnabić je kazala da je u rekonstrukciju Ložionice vlada uložila 52 miliona evra. Kako je navela, cilj vlade jeste da srpska ekonomija bude zasnovana na znanju i inovacijama i da time Srbija ide brže napred i nadoknadi propušteno vreme.
Podsetila je na to da su u Srbiji u poslednjih nekoliko godina otvorena četiri naučno-tehnološka parka i najavila je da će ove godine početi gradnja još četiri, a prvi među njima biće u Kruševcu.
Ministar informisanja i telekomunikacija Mihailo Jovanović rekao je da će radovi obuhvatiti rekonstrukciju Ložionice na 4.800 kvadratnih metara, uz očuvanje prepoznatljivog izgleda, rekonstrukciju vodotornja i okretnice i izgranju nove zgrade aneksa od 11.000 kvadratnih metara, podzemne garaže i velikog parka, a kompletan kompleks će se prostirati na više od 23.000 kvadratnih metara.
"Beograd će dobiti novo jedinstveno obeležje i turističku atrakciju koja će podjednako privlačiti i stručnu javnost i domaće i strane turiste", ocenio je Jovanović.
Ministarka za nauku, tehnološki razvoj i inovacije Jelena Begović ocenila je da je projekat rekonstrukcije Ložionice nešto što čuva prošlost da bi se kreirala bolja budućnost.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 25
Ceca
Dudovača®
Dilka
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar