Ministar spoljnih i evropskih poslova Gordan Grlić Radman kontaktirao je u nedelju, kada je saznao za to, sa šefom srpske diplomatije Ivicom Dačićem i iskazao nezadovoljstvo zbog postupanja prema državljaninu Hrvatske, a danas je Ministarstvo prenelo i protest ambasadorki Srbije u Zagrebu Jeleni Milić.
Prema navodima agencije Hina, ambasadorka Srbije danas je pozvana na razgovor u hrvatsko ministarstvo.
Zagrebački "Večernji listi" je danas preneo da je poslaniku desne, konzervativne stranke Suverenisti i članu saborskog Odbora za Hrvate van Hrvatske Marijanu Pavličeku u subotu zabranjen ulazak u Srbiju. On je bio pozvan da prisustvuje Šestoj "Šokačkoj večeri" u Vajskoj, u organizaciji Hrvatskog kulturno-umetničkog društva "Antun Sorg".
Pavliček je ispričao za taj list da su srpski policijaci i carinici na graničnom prelazu Bogojevo bili korektni, osim što je morao tri sata da bude u automobilu bez ikakvog objašnjenja.
"Nije pomoglo ni to što kao saborski poslanik imam i diplomatski pasoš koji bi trebalo da mi garantuje nesmetan prelazak granice i kretanje po drugoj državi", rekao je Pavliček.
On je dodao da mu je na granici diplomatski pasoš oduzet.
"Na kraju su mi doneli rešenje prema kojem mi se zabranjuje ulazak u Republiku Srbiju jer, kako oni kažu, ugrožavam bezbednost države i njenih građana. Posle toga mogao sam samo da se okrenem i vratim u Vukovar", ispričao je Pavliček.
On je rekao da ne vidi razlog za takvo postupanje srpske policije, posebno u vreme "otopljavanja odnosa" Hrvatske i Srbije, osim, kako je rekao, ako nije reč o nekakvoj osveti jer prošle godine predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću nije bilo dozvoljeno da poseti Jasenovac.
Komentari 4
Mastodont
u oblasti zabrane ulaska tuđeg desničarskog ološa. Još stotinak sličnih stavki da ispuni i možda i postane država.
Rados
Mikica
Kako sejes,tako zanjes!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar