Bakić je preminuo 13. februara u 84. godini života.
Rođen je 1939. u Kragujevcu, a diplomirao je na Arhitektonskom fakultetu Univerziteta u Beogradu 1962. godine.
Tokom karijere je radio u Energoprojektu kao arhitekta i u birou Arhitektura – Urbanizam, odnosno Ateljeu 5 koji je osnovao sa supugom Ljiljanom Bakić.
Autor je brojnih objekata i urbanističkih celina širom bivše Jugoslavije, Kuvajtu, Zambiji, Iraku, Zimbabveu, Južnoafričkoj Republici, Saudijskoj Arabiji, Ujedinjenim Arapskim Emiratima, Kataru, Bugarskoj, Danskoj, Švajcarskoj, Poljskoj, Grčkoj, Maleziji, Venecueli i Japanu.
Bio je član Akademije arhitekture Srbije.
Dobitnik je nagrade Salona arhitekture za 1974, 1976, 1978 i 1991. godinu i dobitnik Velike nagrade Saveza arhitekata Srbije 1994. godine.
Bakić je bio i društveno i politički aktivan. Kritikovao je negativne trendove u razvoju Beogradu, tzv. investitorski urbanizam, a posebno kontroverzni projekat Beograd na vodi.
Bio je član Ekološkog ustanka i koalicije "Moramo" u čijoj je kampanji učestvovao na poslednjim izborima.
Neki od njegovih najznačajnijih projekata su Upravna zgrada Termoelektrane Obrenovac, sportska dvorana Pionir, stambeni soliter "Y" u Kragujevcu, stambena naselja Nova Galenika i Višnjička banja, kongresni centar u Harareu i mnogi drugi.
Bakićeva supruga Ljiljana, sa kojom je najčešće radio u koautorstvu, preminula je u julu prošle godine.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
Инспектор Вишекруна
Драгољубе, да је више правих Србенди попут тебе, ова земља би била пуно лепше место за живети!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar