Međutim, kako je rekao Paskaš, predsednik države Aleksandar Vučić odluku je možda doneo bez konsultacija sa nadležnima.
"Nedavno održana sednica Saveta za bezbednost zaključila je da Srbija nema bezbednosnih izazova i pretnji. Šta se to dogodilo da bi se donela ovakva odluka ostaje nejasno, što je donekle i razumljivo", napisao je Paskaš za list Danas povodom konkursa za prijem novih pripadnika specijalnih snaga Vojske Srbije.
On je ocenio da je to možda jedna od odluka "jednog čoveka doneta bez konsultovanja sa nadležnim institucijama države Srbije" i da će vreme proveriti njenu opravdanost i ispravnost, samo da ne bude kasno".
Prema njegovoj oceni ostaje nejasno da li je ta najava "rezultat analize i formiranog predloga ili je u pitanju lična odluka", ali da "pomalo zbunjujuće deluje obrnut red radnji kada su organizacijsko-formacijske promene u pitanju".
"Mi koji smo nekada to radili znamo metodologiju i put do konačnog predloga rešavanja pitanja ovakvih promena Vojske Srbije", rekao je Paskaš.
Ocenio je da formulacija načelnika Generalštaba Milana Mojsilovića da zadatak da Vojska Srbije bude ojačana sa još 5.000 specijalaca "nije lak" upućuje da to nije predmet predloga već je nalog dobijen od državnog vrha na čelu sa predsednikom države.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić doneo je odluku o organizacionoj dogradnji specijalnih snaga Vojske Srbije, a ministar odbrane Miloš Vučević saopštio je da će broj vojnih specijalaca do kraja 2023. godine sa 1.500 biti povećan na 5.000. U međuvremenu je raspisan konkurs za prijem i obuku specijalaca.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 14
Pera Doroslovacki
Joka
Z
Sem tih generala u tom generalstabu imali bar jedan pukovnik.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar