Od dolaska SNS-a na vlast u slučaju Darko Šarić ne prestaju da se donose kontroverzne odluke povoljne za ovog okrivljenog, a poslednja, povodom pravosnažne presude za šverc skoro šest tona kokaina, jeste sudsko rešenje da se umesto u požarevačku Zabelu gde postoji odeljenje za dela organizovanog kriminala i gde se obično šalju tako osuđeni, Šarić upućuje u zatvor u Sremskoj Mitrovici, piše NIN.
"Sve ovo prati objavljivanje nove optužnice protiv njega u kojoj tužilaštvo prikazuje Skaj prepisku gde optuženi indirektno navode predsednika Apelacionog suda u Beogradu Duška Milenkovića i visokog funkcionera BIA Marka Parezanovića, ali spominju i tri nadimka: ‘Oskar’, ‘$’ (oznaka za američki dolar) i ‘Edo’, iza kojih se po navodima više izvora NIN-a iz istrage, kriju visoki funkcioneri vlasti i naprednjaka", piše ovaj list.
Za sada niko od ovih zvaničnika nije davao objašnjenja za navode da su kontaktirali sa pripadnicima kriminalne grupe, kako piše NIN. Tužilaštvo za organizovani kriminal u optužnici iznosi Skaj komunikaciju koja se odnosi na krivična dela koja se optuženima stavljaju na teret, ali i drugu u kojoj se spominju sporni kontakti uoči druge odluke Apelacionog suda 2020, koja je trebalo da bude konačna.
"Više izvora iz istrage nam je potvrdilo da se ‘predsednik apelacije’ i ‘apelacija’ odnosi na sudiju Duška Milenkovića koji je predsednik Apelacionog suda u Beogradu, kao i da se ‘Marko’, ‘Markus’ i ‘Markos’ odnosi na Marka Parezanovića, načelnika 5. uprave za kontraobaveštajnu zaštitu BIA", piše NIN.
Dodaje se da se u jednoj konverzaciji spominje kako je u kancelariju kod "Markusa" ušao tadašnji direktor BIA Bratislav Gašić, iznenađen ko tamo sedi.
Ceo tekst pročitajte u novom izdanju nedeljnika NIN.
Komentari 17
g pen
Tja
Mj
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar