Delegacija SPS položila vence na Miloševićev grob u Požarevcu

Delegacija Socijalističke partije Srbije (SPS) položila je danas u Požarevcu vence na grob bivšeg predsednika Srbije i lidera te partije Slobodana Miloševića, koji je pre 17 godina preminuo u Hagu.
Delegacija SPS položila vence na Miloševićev grob u Požarevcu
Foto: Pixabay
Obraćajući se okupljenima, član Predsedništva SPS Nikola Šainović ocenio je da su Miloševićevi "spomenici" Dejtonski sporazum, rezolucija 1244 Saveta bezbednosti UN, "vizionarski govor od 2. oktobra 2000. godine" i "maestralna borba za istinu u Haškom tribunalu". 
"Ta borba je svojevrsni spomenik istini u koju je Slobodan Milošević uložio sve svoje znanje, energiju, iskustvo i svoj život", rekao je Šainović. 
Ocenio je da je SPS "rođena sa Slobodanom Miloševićem kao temelj ove države" i da tako "stoji i danas". 
 
"Ne biramo uslove u kojima ćemo se boriti za državu, uvereni da su pravda i istina naše najjače oružje. Nek traje uspomena na Slobodana Miloševića", rekao je Šainović. 
 
Upitan za predloge od pre nekoliko godina da Miloševiću bude podignut spomenik u Beogradu, Šainović je rekao da to danas "nije tema", ali da će se o tome "i dalje pričati". 
 
"Sve je to u toku, ali danas je tema istorija i država", kazao je funkcioner SPS. 
Bivši predsednik Srbije i SRJ preminuo je 11. marta 2006. godine u pritvorskoj jedinici Haškog tribunala gde mu je suđeno za ratne i zločine protiv čovečnosti u Hrvatskoj i na Kosovu i Metohiji, i za genocid u BiH.
 
Suđenje Miloševiću nije završeno sudskom presudom pošto je bivši predsednik Srbije i SRJ preminuo u pritvorskoj jedinici.
 
Telo Slobodana Miloševića dopremljeno je u Srbiju marta 2006. godine, a bivši predsednik sahranjen je u dvorištu porodične kuće u Požarevcu.
 

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija