U Srbiji prošle godine izrađeno 18.017 planova podrške žrtvama nasilja u porodici

Na sednici vladinog Saveta za suzbijanje nasilja u porodici saopšteno je danas da je prošle godine izrađeno 18.017. individualnih planova zaštite i podrške žrtvama.
U Srbiji prošle godine izrađeno 18.017 planova podrške žrtvama nasilja u porodici
Foto: Pixabay
Na prvoj sednici tog saveta u novom sazivu, ministarka pravde Maja Popović je kazala da je to bio najveći broj izradjenih planova, saopštio je njen kabinet.
Navela je i da je neophodno intenzivnije zajedničko delovanje kako bi se ostvarila delotvorna i celovita zaštita i dala podrška žrtvama nasilja i osiguralo bezbedno okruženje za porodicu.
Ukazala je i na potrebu permanentne edukacije i usavršavanja tužilaca, policajaca i zaposlenih u centrima za socijalni rad kako bi se afirmisala multisektorska saradnja.
 
Popović je istakla značaj i ulogu medija u podizanju svesti žrtava, njihovog neposrednog okruženja i šire javnosti o potrebi prijavljivanja nasilja u porodici.
 
Apelovala je da se, u cilju promovisanja ovog pitanja i njegove prevencije, mediji aktivnije uključe u izveštavanje, ne samo o konkretnom aktu nasilja, već i o završetku postupka. Savet za suzbijanje nasilja u porodici obrazovan je 2017. i ima ključnu ulogu u koordinaciji aktivnosti državnih organa i ustanova, kao i u praćenju mera radi zaštite fizičkog, seksualnog, psihičkog i ekonomskog nasilja u porodici.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Realista

    15.03.2023 20:57
    I tako...
    ...srbija planova, planiranja i besmislene papirologije koja se nikada nije sprovela u praksi...

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija