"
U saradnji sa svim zainteresovanim stranama, mi nastavljamo da sagledavamo mogućnosti da se ova prilika od svetskog značaja (iskopavanje litijuma) za Srbiju razvije, uz primenu najviših standarda zaštite životne sredine", naveli su iz Rio tinto za
Insajder, upitani o budućnosti projekta iskopavanja litijuma u Srbiji i da li o tome razgovaraju sa predstavnicima institucija u zemlji.
Insajder je podsetio da je krajem novembra prošle godine slovački proizvođač baterija InoBat objavio da je sa vladom Srbije potpisao Deklaraciju o namerama za izgradnju fabrike za proizvodnju električnih baterija.
Kako tvrde, iz kabineta premijerke ne odgovaraju na zahtev da obelodane šta piše u Deklaraciji, baš kao ni iz slovačke kompanije "InoBat", u koju je "Rio Tinto" investirao 2021.
Sa druge strane, Rio Tinto je negirao da izgradnja fabrike električnih baterija zavisi od iskopavanja litijuma u dolini Jadra.
"Rio Tinto je investirao u InoBat kako bi podržao završetak, odnosno realizaciju istraživačko-razvojnog centra i proizvodnju test linije baterija u Voderadi u Slovačkoj", navode u odgovoru Insajderu.
Kako navodi Insajder, Rio Tinto se na svetskom nivou suočava sa novim izazovima - od izgubljene radioaktivne kapsule koju su u međuvremenu locirale vlasti u Australiji, preko kazne od 15 miliona dolara koju je američka Komisija za hartije od vrednosti izrekla zbog podmićivanja u koje je umešan konsultant Rio Tinta iz Gvineje, do istrage britanske Kancelarije za ozbiljne prevare.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 23
Čvorko
Kada zine- laže!
Narod poludeo
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar