Prijava protiv "Krušika" zbog zagađenja: Na dnevnom nivou troše do 70 tona lignita

Valjevsko udruženje građana iRevolucija podnelo je prijavu za privredni prekršaj Osnovnom tužilaštvu u Valjevu, protiv Holding korporacije "Krušik".
Prijava protiv "Krušika" zbog zagađenja: Na dnevnom nivou troše do 70 tona lignita
Foto: Pixabay

Razlog je prekomerna emisija štetnih gasova iz dimnjaka ove fabrike, koja u velikoj meri doprinosi aerozagađenju u ovom gradu na Kolubari, potvrdio je za N1 Vladan Radosavljević iz iRevolucije.

"Fabrika 'Krušik' na dnevnom nivou troši od 50 do 70 tona lignita za proizvodni proces i za zagrevanje prostorija. Znači, problem nije aktuelan samo u periodu grejne sezone, jer se proces proizvodnje obavlja tokom čitave godine. U opticaju je podatak da 'Krušik' u aerozagađenju Valjeva učestvuje sa 20 odsto, a to je petina od ukupnog aerozagađenja, što nije malo", rekao je za N1 Radosavljević i najavio proslavu stogodišnjice Krušikove kotlarnice u organizaciji iRevolucije, koja, kako kaže, datira još iz 1927. godine.

Kada je poslednji put boravila u Valjevu, premijerka Ana Brnabić je potvrdila da je aerozagađenje u ovom gradu ogroman problem, podseća N1.
 
Valjevo se dugi niz godina nalazi na listi najzagađenijih gradova u regionu. Samo od početka 2023. godine zabeležen je 51 dan sa prekoračenjem dnevne granične koncentracije suspedovanih PM10 čestica, čime je premašen limit od 35 dana, koliko je dozvoljeno godišnje prekoračenje granične vrednosti.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija