MUP može da odbije prijavu prebivališta
Policija će ubuduće imati pravo da građanima odbije prijavu prebivališta, ako ne može da utvrdi da li oni imaju nameru da stalno žive na određenoj adresi.
Da bi prijava bila prihvaćena, građani će morati da podnesu određene dokaze, ali, kako kažu za "Blic" u MUP-u, i izjave pouzdanih svedoka. Predlogom zakona o prebivalištu i boravištu predviđeno je da policija ima pravo da rešenjem odbije prijavu prebivališta, kao i da građanin na ovo rešenje može da podnese žalbu u roku od osam dana.
U MUP-u objašnjavaju da građani uz zahtev za dobijanje prebivališta treba da podnesu i priloge kojima dokazuju svojinu nad stanom ili drugi pravni osnov po kome koriste stan na adresi na kojoj prijavljuju prebivalište. Pored ovoga, policija će uzimati u obzir i druge dokaze koji upućuju na činjenicu da građani imaju nameru, odnosno da su se nastanili na određenoj adresi. Neki od dokaza će biti: dokaz o zaključenju braka ili zaposlenje, ali i izjave pouzdanih svedoka.
"Nije reč o represiji prema građanima, ali mora da postoji jasan uvid u to gde je čije prebivalište i boravište. To su nacionalni interesi države u skladu sa pravilima koja postoje u svetu", kazao je ministar Ivica Dačić. Dačić je rekao da je problem nastao kada su Albanci sa Kosova počeli da prijavljuju prebivalište u centralnoj Srbiji kako bi dobili biometrijski pasoš.
Komentari 10
Avdi
Osmi Sekretar SKOJa
i da li ce gradjanin drugoga reda-koji nije u nekoj partiji- morati u buduce pisati MOLBU kako bi otisao iz NS do Palica sa svojom porodicom u vreme vikenda
JEL DACICU, hoceli li svaki grad na izlasku imati rampe za proppustanje putnika i sa karaulama, i vojnicima, ako se neko prosvercuje da ga& malo ko neprijatelja sopstvene drzave preipitas
cist demokratski sistem bacuska....
nema hitlera, nema staljina,nema musolinija,nema causeska, nema milosevica.....
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar