Dodali su da se neprekidno radi na edukaciji i motivisanju rukovodilaca, zaposlenih i članova njihovih porodica u prepoznavanju i reagovanju na promene uočene u ponašanju policijskih službenika, radi blagovremene psihosocijalne podrške.
"Kada je reč o bezbednosnim službama, Ministarstvo je prvo u regionu krajem 2017. godine uvelo SOS broj – za hitne psihološke intervencije, koji je zaposlenima na raspolaganju 24 časa dnevno. Psihosocijalna pomoć se pruža i kolegama koji završavaju svoj radni vek, kroz realizaciju Programa podrške zaposlenima prilikom odlaska u penziju", navedeno je u saopštenju.
Istaknuto je da postoji plan aktivnosti učinjen na osnovu urađene analize suicida među policijskim službenicima, kako bi se detektovalo rizično ponašanje zaposlenih, a u svim organizacionim jedinicama Ministarstva sproveden je program "Stres i usamljenost" u cilju prepoznavanja okidača koji vode ka destruktivnom ponašanju policijskih službenika.
Poslednji slučaj suicida policajca desio se pre tri dana u Somboru.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 4
Mile rent-a mozak
max
?
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar