Preminuo bivši ministar Slobodan Lalović

Pravnik, političar i nekadašnji ministar rada Slobodan Lalović preminuo je 16. aprila u Beogradu.
Lalović je rođen u Beogradu 1954. godine, a diplomirao je na Pravnom fakultetu u tom gradu 1978. godine.
Radio je u jugoslovenskom sindikatu, a kasnije je bio savetnik u Savezu sindikata Srbije. Bio je šef pravne službe u Savezu samostalnih sindikata Srbije i konsultant u UGS Nezavisnost.
U visoku politiku je ušao kao predsednik Izvršnog odbora Socijaldemokratije (SD), a posle razlaza sa Vukom Obradovićem osnivač je Socijaldemokratske partije (SDP) koja je nastala ujedinjenjem dela SD i Socijaldemokratske unije (SDU).  Iz SDP-a je istupio 2005. godine, a krajem 2006. postaje član Demokratske stranke Srbije.
 
Posle petooktobarskih promena bio je angažovan na poslovima sekretara Komisije za ispitivanja zloupotreba u privredi, a bio je i član Upravnog odbora EPS-a. Ostavku na mesto sekretara Vladine Komisije za ekstraprofit i zloupotrebe podneo je bez obrazloženja u maju 2002. godine.
 
Ministar rada, zapošljavanja i socijalne politike postaje 2004. godine u Vladi Vojislava Koštunice.
 
Od 2014. godine član je Upravnog odbora Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje (RFZO).
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • motamkabloveza200EUR

    18.04.2023 15:53
    Pošten čovek, jedan od retkih u politici. Neka ti je večna slava, druže Lale.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Ministar Bratina: Pad RTS-a bio bi državni udar

Ministar informisanja i telekomunikacija Boris Bratina kaže da bi trebalo ispitati "sve okolnosti koje blokiranje njihovog funkcionisanja prate", navodeći da bi "pad RTS imao smisao državnog udara".

Ko zapravo blokira RTS?

Blokada zgrada RTS u Takovskoj i na Košutnjaku, koju studenti i građani sprovode već šesti dan, odraz je velikog nepoverenja u javni servis, kao i dugogodišnjeg neprofesionalnog i politički pristrasn