
Kisić o napadaču iz škole na Vračaru: Ne može da se desi da bude pušten
Ministarka za brigu o porodici Darija Kisić rekla je da je dečak-ubica iz škole na Vračaru u delu dečje psihijatrije i "da ne može da se desi da bude pušten, kao što pišu mediji".

Foto: 021.rs
"On je u zdravstvenoj ustanovi. Kada je u pitanju ugrožavanje okoline ili potencijalno ugrožavanje okoline, čitav niz relevantnih aktera je uključen", istakla je ministarka.
Kisić je istakla da je Ministarstvo za brigu o porodici bilo aktivno uključeno od početka u sve aktivnosti države posle tragedije, a što je bilo u nadležnosti tog ministarstva.
"Ako se neko nije slikao, pisao na Tviteru i postavljao na Instagram, onda izgleda kao da ništa nije ni radio i da se ništa nije ni dešavalo. Ministarstvo za brigu o porodici i ja, kao nadležna ministarka, od početka smo bili aktivno uključeni. U svakodnevnoj smo komunikaciji sa svim drugim resorima i institucijama koje su od značaja u ovom događaju. Prvobitni šok smo svi imali kao ljudi", prokomentarisala je ministarka.
Govoreći i celoj tragediji i samom dečaku koji je izvršio ovaj zločin, ona je ukazala da ništa nije tako jednostavno.
"Govorilo se mnogo o prevenciji, ali kako u ovom slučaju prevenirati kada nismo pronašli uzroke? Dete je iz socijalno kompetentne porodice visokobrazovanih roditelja koji lepo zarađuju, i to pokazuju sve procene centra za socijalni rad. Tiršova je zbog saniranja rane na usni pre dve godine, zbog potencijalnog vršnjačkog nasilja, obavestila policiju i po difoltu se odmah uključio centar za socijalni rad i obavio nadzor", rekla je Kisić.
Kao što je dugo postojao niz okidača koji su doveli do ovoga, i procene veštaka različitih oblasti trajaće duži vremenski period, dodala je Kisić.
Ukoliko se osećate uznemireno zbog ovih događaja, razgovarajte sa nekim. Brojne institucije, udruženja i stručnjaci otvorili su svoje linije za decu i odrasle kojima je potrebna psihološka podrška.
Institut za mentalno zdravlje u Beogradu: 063 8681757 i 063 8682217
Klinika za psihijatriju: 066 8300854
Društvo psihologa Srbije: psiholoskapodrskadps@gmail.com
Nadel - Nacionalna dečja linija: 116 111
Savetodavni telefon za roditelje: 0800 007 000
Centar za mentalno zdravlje: 011 361 2467
Pokret Nesalomivi: 0800 001 002
Centar Srce: 0800 300 303
Klinika Laza Lazarević, Nacionalna linija za pomoć adolescentima: 0800 309 309
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Kardinal Nemet: Dolazak pape u Srbiju bio bi od opšteg značaja
18.04.2025.•
0
Beogradski nadbiskup Ladislav Nemet kaže da bi dolazak pape u Srbiju bio od opšteg značaja za celu državu i društvo, ali da ne veruje da će do toga doći u ovom trenutku iz zdravstvenih razloga.
RTS podneo krivičnu prijavu zbog blokade
18.04.2025.•
0
RTS je podneo krivičnu prijavu Prvom osnovnom javnom tužilaštvu u Beogradu protiv NN lica zbog blokade objekata RTS-a u Takovskoj i Aberdarevoj ulici i na Košutnjaku.
Evropski mediji o srpskim studentima u Strazburu: Da li će ih EU uzeti za ozbiljno?
18.04.2025.•
0
Francuski i mediji drugih zemalja EU su s pažnjom dočekali studente iz Srbije koji su biciklima prešli 1.400 kilometara i u Strazburu uručili evropskim institucijama apel za pravdu u svojoj zemlji.
Dve devojke krale telefone, kod njih pronađene i tablete bez recepta
18.04.2025.•
2
Policija u Beogradu uhapsila je S. M. (19) i A. S. (19) zbog sumnje da su u četvrtak uveče u Ustaničkoj ulici prišle jednoj osobi i iz torbe ukrale mobilni telefon.
Patrijarh u Uskršnjoj poslanici: Svesni smo opasnosti od nesporazuma koji su zahvatili i našu zemlju
18.04.2025.•
8
Poglavar Srpske pravoslavne crkve patrijarh Porfirije kritikovao je u Uskršnjoj poslanici individualizam.
MUP apeluje na vozače: Vozite odgovorno tokom praznika, ne sedajte za volan ako ste pili
18.04.2025.•
0
Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije apelovalo je na vozače da tokom praznika voze odgovorno, poštuju ograničenja, vezuju pojas i ne sedaju za volan ako su pili.
Opozicija učestvuje u lokalnim izborima u Zaječaru: Predata lista
18.04.2025.•
3
Opozicija će učestvovati u lokalnim izborima u Zaječaru.
Rektor posle saslušanja: Ovo se stavlja na teret meni, ali i svim članovima akademske zajednice
18.04.2025.•
14
Rektor Vladan Đokić izjavio je za medije posle gotovo tri sata saslušanja u UKP da je ovo "prijava protiv cele akademske zajednice".
RTS: Radimo u najtežim uslovima, redakcije i novinari bez ikakve svoje krivice nemaju zaštitu
18.04.2025.•
34
Radio-televizija Srbije, čije zgrade u Takovskoj ulici i na Košutnjaku studenti blokiraju od ponedeljka, 14. aprila, objavila je da radi u do sada najtežim uslovima.
Zvižduk dobrodošlice za novog ministra: Sindikat prosvetara poziva na protest
18.04.2025.•
2
Nezavisni sindikat prosvetnih radnika Srbije (NSPRS) najavio je protestno okupljanje "Zvižduk dobrodošlice" ispred Ministarstva prosvete u utorak, 22. aprila.
Stručnjaci: Gradnja kod Savskog keja u Beogradu mogla bi da ugrozi vodoizvorište
18.04.2025.•
1
Organizacija Nova planska praksa saopštila je da bi izgradnja stambeno-komercijalnog objekta od 78.000 kvadratnih metara kod Savskog keja na Novom Beogradu "mogla da ugrozi vodoizvorište".
Nova Vlada: Nestranački premijer i ministri "na zadatku slamanja protesta"
18.04.2025.•
21
Srbija je juče dobila novu Vladu, koju predvodi univerzitetski profesor i lekar Đuro Macut. U kabinetu se nalazi više profesora, koji su imenovani za ministre.
VIDEO: Veliki broj ljudi ispred policijske stanice pružio podršku rektoru Đokiću
18.04.2025.•
4
Rektor Univerziteta u Beogradu Vladan Đokić došao je jutros u Upravu kriminalističke policije na Novom Beogradu.
DNEVNI KVIZ: 10 pitanja - ovo ćete lako
18.04.2025.•
3
Razonoda za one koji imaju slobodan dan, a odmor za one koji ipak rade.
Moguće pojačane gužve na putevima zbog uskršnjih praznika
18.04.2025.•
0
Počeli su uskršnji praznici pa se na putevima širom zemlje očekuje pojačan saobraćaj.
Nastavljena blokada RTS-a: Javni servis ne emituje jutarnji program, tokom noći jedan incident
18.04.2025.•
10
Već nekoliko dana ispred RTS-a traje blokada studenata kojoj su se pridružili i brojni građani.
Studenti pozivaju: "Naš Uskrs je i vaš, provedimo ga zajedno pred RTS-om"
18.04.2025.•
8
Beogradski studenti u blokadi pozvali su građane da zajednički proslave Uskrs ispred objekata Radio-televizije Srbije (RTS) u Takovskoj ulici i na Koštunjaku.
Krivična prijava protiv vozača gradskog autobusa zbog saobraćajne nezgode u Beogradu
18.04.2025.•
2
Beogradska saobraćajna policija podneće krivičnu prijavu protiv vozača autobusa državljanina Šri Lanke W.P.R.C.J (37) zbog sumnje da je izvršio krivično delo ugrožavanje javnog saobraćaja.
Novaković (NPS): Pred kraj godine će se razgovarati o prelaznoj vladi, hteo to Vučić ili ne
17.04.2025.•
14
Potpredsednik Narodnog pokreta Srbije (NPS) Borislav Novaković ocenio je da će se, pred kraj godine, razgovarati o prelaznoj vladi.
VIDEO Blokada RTS-a ušla u četvrti dan: Studenti ne odustaju od zahteva
17.04.2025.•
1
Studenti zahtevaju raspisivanje novog konkursa za članove Saveta Regulatornog tela za elektronske medije (REM) ili gašenje javnih medijskih servisa.
Advokat Jovan Rajić: Hrvatska državljanka nije napustila Srbiju, čeka se odluka Upravnog suda
17.04.2025.•
3
Pravni zastpunik hrvatske državljanke Arien Stojanović Ivković, advokat Jovan Rajič objavio je da ona nije napustila Srbiju i da se čeka odluka Upravnog suda, koji bi odložio izvršenje te odluke.
Komentari 15
Zemlja čudesa
Banderaš
bulažnjenje
o čemu ona to?
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar