On je u mestu Duvanište, na prikazu neregistrovanog oružja i municije, kazao da je među oružjem predatom policijskim stanicama bilo i oko 1.750 raznih ručnih bombi, granata i ručnih bacača.
Vučić, koji je s ministrom unutrašnjih poslova Bratislavom Gašićem obišao predato oružje, zahvalio je građanima na odgovornosti, ali i policiji na angažovanju.
"Od više od 2.000 komada municije, 1.750 je ručnih granata i bombi i zolji, a to su ručni bacači koji služe za uništavanje tenkova. Imali smo i snajperske puške i mitraljeze", rekao je Vučić.
Kako je rekao, dobar deo toga će biti poslat u "Zastavu" da se pravi novo oružje.
"Minsko-eksplozivna sredstva idu u Tehničko-remontni centar Kragujevac", kazao je Vučić.
Kako je rekao, najviše je prikupljeno u Beogradu, ali proporcionalno broju stanovnika najviše je prikupljeno u Novom Sadu, Šapcu i Sremskoj Mitrovici.
"To ne bacate, mi to dajemo 'Zastavi' da bi napravili novo oružje. Time se naoružava naša policija i vojska. Niste uništili to oružje, nego ste doprineli našoj odbrani zemlje. To su mere koje smo morali da preduzmemo i smatramo da je važno za odbranu naše zemlje", poručio je Vučić.
Kazao je da država mora da uradi sve na povećanju bezbednosti posle dve tragedije, te ukazao da će to biti i urađeno uz pomoć, kako je kazao, "snažnih mera" Vlade Srbije.
Najavio je i da će posle 8. juna, do kada nelegalno oružje i municija mogu biti predati policiji bez ikakvih posledica, uslediti represivne mere prema onima koji ga nelegalno poseduju.
Dodao je da su lovci i lovačka udruženja "nešto sasvim drugo", te da država ima potrebu za njima.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 10
Penzos
/
Da da
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar