
Vučić u istoj izjavi: "Izvanredne vesti za obične seljake" i "Zauzimanjem puteva ne dobijate ništa"
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da se zauzimanjem zgrada ili puteva tokom protesta ne može dobiti ništa, komentarišući proteste koji se održavaju širom Srbije.
"Mislite da zauzimanjem zgrada ili puteva dobijate nešto - ne dobijate ništa i nikad nećete dobiti ništa time. To je stvar koju garantujem, to je stvar koju ponavljam 10 godina za redom", rekao je Vučić novinarima nakon otvaranja japanske fabrike "Nidek" u Novom Sadu.
Istovremeno, on je rekao da će biti povećane subvencije poljoprivrednicima, odnosno ispunjeni njihovi realni zahtevi u skladu sa mogućnostima države.
On je novinarima u Novom Sadu rekao da je jutros imao sastanak sa predstavnicima udruženja proizvođača mleka, koji, prema njegovim rečima, nisu ucenjivali već su tražili pomoć i imali realne zahteve.
"Gledamo kako da pomognemo seljaku, običnom domaćinu, a ne tajkunima. Uvek smo bili otvoreni za razgovore, ali sa profesionalnim demonstrantima neću da razgovaram", rekao je Vučić.
Najavio je da će subvencije po grlu biti povećane sa 30.000 na 40.000 dinara, što je dodatni trošak za budžet od oko 20 miliona evra.
"Mlekari su tražili da se subvencije po litru mleka povećaju sa 15 na 20 dinara, a moj predlog je da budu povećane na 19 dinara", rekao je Vučić.
Prelevmani na uvoz tvrdih sireva, kako je dodao, biće povećani na 300 dinara po kilogramu.
"Ovo su izvanredne vesti za obične seljake, poljoprivrednike. Budžet sa poljoprivreddu će sa povećanim davanjima biti uvećan na 900 miliona evra", rekao je Vučić.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Skupština AKS odložena: Nema kvorum, trebalo je odlučivati o novoj obustavi radi
29.03.2025.•
0
Skupština Advokatske komore Srbije (AKS) odložena je do daljeg zbog nedostatka kvoruma.
Počeo protest ispred Informera: Studenti počeli sa "dekontaminacijom", ali ima "previše posla"
29.03.2025.•
0
Studenti u blokadi i građani okupili su se ispred sedišta provladinog medija Informer.
Stručnjaci ruske Federalne službe bezbednosti stigli u Srbiju: Ispituju slučaj "zvučni top"
29.03.2025.•
0
Stručnjaci iz Federalne službe bezbednosti (FSB) iz Ruske Federacije došli su u Srbiju kako bi ispitali navode o upotrebi zvučnog topa tokom protesta 15. marta u Beogradu.
Niške gimnazije (možda) ponovo rade od ponedeljka: Maturanti ne odustaju od blokada
29.03.2025.•
0
Niške gimnazije vraćaju se na nastavu od ponedeljka, ali se ne zna se precizno kako ce se ta nastava odvijati.
Vučić u "Ćacilendu": Država će pomoći makar leks specijalisom za produžetak godine
29.03.2025.•
4
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je među "studentima koji žele da uče" u Pionirskom parku izjavio da će država pronaći rešenje "da im pomogne koliko može".
VIDEO Beograđanin optužio Šapića da je "pokrao grad": "Ni u Trstu se nećeš sakriti"
29.03.2025.•
0
Jedan Beograđanin kritikovao je gradonačelnika Aleksandra Šapića i optužio ga da je "pokrao grad".
Studenti blokiraju Ibarsku magistralu: "Tu smo da probudimo stanovnike naše opštine"
29.03.2025.•
0
Studenti Meljaka i Barajeva blokiraju Ibarsku magistralu.
Advokatska komora Srbije odlučuje o dvonedeljnoj obustavi rada, razmatra i druge vidove podrške
29.03.2025.•
1
Advokatska komora Srbije (AKS) danas će odlučiti o eventualnoj novoj dvonedeljnoj obustavi rada.
Uhapšen Beograđanin zbog posedovanja šest kilograma kokaina
29.03.2025.•
1
Policija u Beogradu uhapsila je S.S. (42) iz Beograda nakon što su zaplenili oko šest kilograma kokaina.
Studenti u Beogradu danas ispred Informera: "Napadi se nastavljaju, ali i naša borba za pravdu"
29.03.2025.•
4
Studenti u blokadi fakulteta Univerziteta u Beogradu danas, 29. marta, organizuju protest ispred TV Informer.
Zvučni top i političke igre: Građani ne veruju institucijama, a koja je uloga FBI i FSB u istrazi?
29.03.2025.•
10
Vlasti u Srbiji su, kao neku vrstu odgovora na optužbe o upotrebi zvučnog oružja na protestu 15. marta, najavile učešće u istrazi stručnjaka američkog FBI i ruskog FSB.
Vodostaji više reka u Srbiji u porastu zbog padavina, ojačavaju se bedemi
29.03.2025.•
1
Na slivovima više reka u Srbiji će u narednih 48 sati vodostaji biti u značajnom porastu zbog padavina.
DNEVNI KVIZ: 10 pitanja za subotnji predah
29.03.2025.•
7
Još jedan 021.rs dnevni kviz znanja je pred vama.
Uhapšen zbog nasilja u porodici, policija pronašla i arsenal oružja
29.03.2025.•
1
Dvadesetdevetogodišnji N.S. iz Kragujevca uhapšen je zbog ilegalnog posedovanja oružja i nasilja u porodici.
Ne zaboravite da pomerite kazaljke: Sutra počinje letnje računanje vremena
29.03.2025.•
7
Letnje računanje vremena počinje u nedelju, 30. marta.
Beogradski studenti povodom hapšenja kolega: Dok jedan nije siguran, niko nije siguran
29.03.2025.•
4
Studenti u blokadi visokoškolskih ustanova u Beogradu saopštili su da pritisci sa kojima se studenti i građani koji izražavaju političko neslaganje postaju sve veći.
Apelacioni sud vratio optužnicu za ubistvo Danke Ilić na ponovno odlučivanje
28.03.2025.•
5
Apelacioni sud u Nišu ukinuo je rešenje o potvrđivanju optužnice protiv Dejana Dragijevića i Srđana Jankovića osumnjičenih za ubistvo Danke Ilić, i naložio Višem sudu u Zaječaru da ponovo odlučuje.
VIDEO: Protesti zbog napada na studente održani i u Beogradu i Kragujevcu
28.03.2025.•
0
Zbog napada i prebijanja četiri studenta Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja u Novom Sadu, protesti podrške studentima organizovani su u Beogradu i u Kragujevcu.
Mark Brnović novi ambasador SAD u Srbiji
28.03.2025.•
20
Američki predsednik Donald Tramp imenovao je Marka Brnovića za novog ambasadora SAD u Srbiji.
Dekani fakulteta o Glišiću: Medijski nastupi javnih funkcionera - korak ka otvorenoj represiji
28.03.2025.•
3
Dekani fakulteta Univerziteta u Beogradu ocenili su kao "skandalozne" izjave nosilaca javnih funkcija kojima se poziva na hapšenje rektora Univerziteta u Beogradu.
Podignuta optužnica protiv četiri osobe zbog narkotika u Surčinu
28.03.2025.•
0
Više javno tužilaštvo u Beogradu saopštilo je da je podiglo optužnicu protiv četiri osobe zbog sumnje da su 30. januara na teritoriji Surčina držali razne vrste narkotika "radi prodaje".
Komentari 21
Saša
Rupa
Stočar
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar