Predsednik Odbora za obrazovanje odbio zahtev da se raspravlja o merama u školi na Vračaru

Predsednik Odbora Skupštine Srbije za obrazovanje Marko Atlagić odbio je danas zahtev trećine poslanika opozicije, šest članova tog odbora, da se zakaže posebna sednica o školi "Vladislav Ribnikar".
Predsednik Odbora za obrazovanje odbio zahtev da se raspravlja o merama u školi na Vračaru
Foto: FoNet
Kako je saopštio Zeleno-levi klub, zahtev je odbijen na osnovu "proizvoljnog i apsurdnog" tumačenja Poslovnika o radu Narodne skupštine, prema kome za razmatranje nekog pitanja mora unapred da bude podnet predlog zaključaka, što u Poslovniku ne piše, niti se to zahteva.
"Ovo nije prvi slučaj da predsednik odbora i vladajuća većina odbija da raspravlja o pitanjima važnim za celo društvo ili da opstruiše raspravu. Podsećamo da Odbor nije želeo da osudi napade na troje nastavnika Fakulteta političkih  nauka. Radikalna desničarska organizacija koja je poznata po nasilnim akcijama lepila je plakate sa njihovim fotografijama sa natpisom Izdajnik i fizički sprečavala održavanje naučnog skupa na Fakultetu", izjavio je Đorđe Pavićević, narodni poslanik Zeleno-levog kluba.
Još je neshvatljivije, kako je naveo, odbijanje predsednika odbora da se raspravlja o stanju u školi "Vladislav Ribnikar" i merama koje su neophodne da se pomogne deci i roditeljima koji su preživali tragediju.
 
I poslanik Stranke slobode i pravde (SSP) Vladimir Obradović ukazao je na početku sednice da je Atlagić odbio da zakaže sednicu i zatražio od predsednika skupštine Vladimira Orlića da to učini.
 
Predsednik parlamenta Orlić rekao je da će ispitati šta je razlog za nezakazivanje sednice i obavestiti poslanike o narednim koracima.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija