Prema rečima predsednika Foruma srednjih stručnih škola Milorada Antića, predloženo je da se broj učenika po odeljenju u srednjim školama ograniči na maksimalno 20 đaka.
"
Kvota za upis trebalo bi da bude povećana maksimalno za tri odsto, a ne kao što je sada slučaj da to bude i po 12 odsto. Ovim bi se sprečilo da pojedine škole dobijaju svake godine nova odeljenja, a da druge, uglavnom srednje stručne škole, ostaju bez đaka, a nastavnici koji u njima rade postaju tehnološki viškovi. Tražili smo i da se promeni postojeći član tako da maksimalan broj neopravdanih časova bude 25, nakon čega bi automatski sledilo izbacivanje učenika iz škole", navodi Antić za
Novosti.
Forum je predložio i da se pojednostavi pravilnik o vođenju disciplinskog postupka, jer razredne starešine nisu pravnici i advokati. Osnovne izmene bi se sastojale u tome što bi đaci protiv kojih je pokrenut disciplinski postupak bili udaljeni sa nastave do okončanja istog, bez prava da se ispišu iz škole.
Na sastanku u Vladi održanom nedavno bili su prisutni predstavnici ministarstava - prosvete, finansija, zdravlja, za brigu o porodici i demografiju, informisanja i telekomunikacija i unutrašnjih poslova.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 15
Mimo
Ako se u SSskolama smanji broj ucenika to automatski znaci i pojavu tehnoloskih viskova. Odgovor je vrlo prost. Ako su razredi do 30 ucenika, razred se u 3 i 4 godini deli u 3 grupe= vise casova.
Ako smanjite br djaka na 20=2 grupe= manje casova za nastavnike. Kad vec neko predlozi ovakav ,,plan,, savetujem da ipak sa sajta Ministarstva procita planove i programe SS skola i malo se bolje informise.
Portir
Dejan
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar