Majić: Javnost mora da zna da li je njihov ministar policije u dilu sa mafijom ili je lažno optužen

Tačka preloma u kojoj smo prihvatili bezakonje bila je Savamala, a Jovanjica je metastaza tog potpunog bezakonja, ocenio je Miodrag Majić, sudija Apelacionog suda u Beogradu.
Majić: Javnost mora da zna da li je njihov ministar policije u dilu sa mafijom ili je lažno optužen
Foto: Medija centar Beograd
"Situacija u našem sistemu je takva da, sve i da sada imamo nekog hiperprofesionalnog i poštenog tužioca, koji bi beskrupulozno i istinito počeo da ispituje da li su najviši državni organi znali šta se dešavalo u Jovanjici, onog trenutka kada bi se približio prvoj političkoj figuri, postupak bi bio obustavljen", smatra Majić.
Tog bi trena, procenjuje sudija Majić, "ministar policije (koji je uvek jedan od najviših partijskih ljudi), onemogućio dalju istragu".
 
"Međutim, čak bi u ovakvom sistemu taj tužilac imao mehanizme da nešto uradi", dodao je za N1.
 
"Profesionalna čast bi mu nalagala da izađe u medije i da kaže građanima da svoj posao ne može da obavlja jer je sprečen od strane partijskih kadrova vladajuće stranke i da nakon toga podnese ostavku. Takva stvar bi u naš život uvela odgovornost i tog sledećeg koji dođe na to mesto stavila pod drugačiju lupu javnosti", rekao je Majić.
 
Komentarišući oglašavanje Predraga Koluvije u medijima, on je rekao da nije problem što čujemo njega, već što ne čujemo republičkog i druge nadležne tužioce u ovom postupku.
 
"Zašto nam oni ne objašnjavaju zbog čega niko od ljudi koji su svedočili o sprezi državnog vrha i Jovanjice nije saslušan, već nam naprotiv objašnjavaju zašto niko od njih ne sme da bude saslušan?", pita se Majić.
 
"Zabrinjavajuće je bezakonje koje pokazuju državni organi. Primer toga je i svedočenje inspektora Mitića koji je rekao zastrašujuće stvari za jedno društvo i državu. Kako nemamo promptnu reakciju tužioca koji odmah formira novi predmet, saslušava tog inspektora i neke druge ljude o pominjanju ministra policije u navodnoj sprezi saznanja da najveća fabrika marihuane u Evropi postoji u našoj zemlji?", upitao je.
 
Još gore je, kaže, što premijerka i predsednik sada kada to čuju, umesto da makar kažu da će ostaviti mogućnost da državni organi navode brzo provere, automatski tvrde da je u pitanju neistina.
 
Majić je rekao da ne ulazi u to da li inspektor Mitić govori istinu ili ne, ali da ne smemo dozvoliti da tužilaštvo ne reaguje kao što je to bilo u slučaju Marije Mali, uzbunjivača u Krušiku i mnogih drugih.
 
"Ovo je od par excellence značaja za javnost – da li je njihov ministar policije u dilu sa mafijom ili je lažno optužen od strane svog činovnika? I jedno i drugo je važno", napomenuo je Majić.
 
Komentarišući to što se, prema reakciji državnog vrha, zaključuje da politički vrh veruje da nisu u pravu oni koji optužuju Gašića, te da on radi dobro, Majić kaže da je to jedino što jedan odgovoran politički vrh ne bi smeo da radi.
 
"Minimum pristojnog ponašanja bi bio da se u ovoj situaciji politički vrh privremeno izmakne i kaže da svojim izjavama, svojom političkom zaštitom neće uticati na pravosuđe, a oni rade sve suprotno", navodi.
 
Suprotno svojim zadacima rade i oni koji ne pokreću postupak, dodao je Majić.
  • Изногуд

    28.06.2023 09:41
    @ogi
    Највећа плантажа у ЕУ?
    Прво, Србија није у ЕУ, нити ће икад бити. Као друго, у неким ЕУ државама марихуана је легализована, узгаја се под државном контролом.
    Ако си мислио на Европу, опет грешиш, Албанија и косове су највећи произвођачи.
    Под чијим су они патронатом?
  • ogi

    28.06.2023 09:14
    prozborice oni kad dodje vreme
    Mi moramo resiti ovu stvar SAMI, ali cudno je da EU sve vreme cuti, ako je istina da je to najveci projekat gajenja droge u EU a postoje indicije da je povezana sa vlascu, neko iz EU je MORAO da reaguje.
  • Logi

    28.06.2023 08:44
    za časnu
    i stručnu Srbiju!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija