Krkobabić: Koliko je država prisutna na Kosovu? Martinović: Predaja nije opcija

Pitanje "prisutnosti" države Srbije na Kosovu poteglo se na današnjoj sednici Skupštine Srbije.
Krkobabić: Koliko je država prisutna na Kosovu? Martinović: Predaja nije opcija
Foto: Beta/AP

Šef poslaničke grupe "Partije ujedinjenih penzionera, poljoprivrednika i proletera Srbije – Solidarnost i pravda" Stefan Krkobabić na sednici Skupštine Srbije na kojoj su postavljana poslanička pitanja, pitao je ministra državne uprave i lokalne samouprave Aleksandra Martinovića koliko je Srbija kao država suštinski prisutna na Kosovu.

"Kada kažemo prisutni, ne mislim na izjave, nego na konkretan kontinuiran rad i delovanje. Pre svega u oblasti blagovremenog i istinitog informisanja, ali i koordiniranja aktivnosti bitnih za život i donošenje važnih odluka", pojasnio je Krkobabić, a prenela njegova partija.

On je obrazložio da to pita zbog sprečavanja neželjene i neočekivane aktivnosti koje su Srbi imali priliku da dožive devedesetih godina na teritorijama gde su živeli.
 
"Za PUPS egzodus se neće desiti i na to nećemo pristati", bio je kategoričan Krkobabić, saopšteno je iz stranke.
 
Kako je navedeno u saopštenju njegovo drugo pitanje bilo je predsednici Vlade Ani Brnabić kojoj je rekao da je koncept finansijske pomoći namenjen najstarijim i najmlađim izuzetno dobro prihvaćen od strane građana Srbije.
 
"Pre svega zato što ta pomoć treba da stigne kada je najpotrebnija, a ona je ovog puta stigla i stiže. Moje pitanje takođe je vezano za naše građane na Kosovu i Metohiji: Da li planirate da nešto slično, potpuno primereno, našim sunarodnicima na Kosovu i Metohiji? Naravno, uz sve ono, sve što se i do sada realizuje na teritoriji AP Kosova i Metohije. Od posebnog značaja za građane, za naše sunarodnike, bilo da se pomognu domaćinstva, zadruge, seoska-poljoprivredna gazdinstva i da se omogući pokretanje različitih poslova koji bi postali siguran izvor egzistencije za naše ljude. Na taj način oni bi imali dodatnu podršku", zaključio je Krkobabić.
 
Martinović je na pitanje poslanika Stefana Krkobabića odgovorio rečima da je Kosovo "srce Srbije i da predaja nije opcija".
 
"Što se tiče naše, suštinske prisutnosti Srbije na Kosovu i Metohiji, ona postoji sve dok Srbi, a svi Srbi na Kosovu to čine, u Aleksandru Vučiću vide svog predsednika i sve dok u Vladi Srbije vide svoju vladu. I dok je tako, Srbija je sušinski prisutna na Kosovu i Metohiji", poručio je Martinović.
 
Premijerka je, odgovarajući na pitanje Stefana Krkobabića u vezi sa mogućnošću da se građanima na Kosovu dodatno pomogne, poručila da Vlada na tome radi stalno i naporno i sa predsednikom Srbije i s direktorom Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petrom Petkovićem.

"Želim da ljudima na Kosovu i Metohiji ponovo uputim najdublju moguću zahvalnost za njihovu dostojanstvenu borbu, za njihovo strpljenje, za to što čuvaju našu Srbiju na Kosovu, a mi ćemo se truditi i sa Srpskom listom da pružimo sve što im potrebno", rekla je Brnabić, navedeno je u saopštenju "Partije ujedinjenih penzionera, poljoprivrednika i proletera Srbije – Solidarnost i pravda".

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Da

    30.06.2023 14:31
    Dosta više laži da je Kosovo Srbija. Sloba je odavno izgubio rat a time i Kosovo. Laž traje već 24 godine.
  • zztop

    30.06.2023 13:21
    Kume prisutna je srbija na kosovu bila pre dva dana kad je predcednikova dika danilo pohodio taj napaćeni narod ...
  • pajo patak

    30.06.2023 12:55
    katastrofičnost raste:
    kosovo je srce srbije i predaja nije opcija, to kaže ne neki partijski ministar, nego docent, a možda već i profesor pravnog fakulteta UNS.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija