Ruski antiratni aktivista kaže da ostaje na aerodromu nakon što mu zabranjen ulaz u Srbiju

Ruski antiratni aktivista Peter Nikitin, kome je granična policija na aerodromu odbila ulazak u Srbiju, izjavio je da je odlučio da ostane tu do daljeg.
On je FoNetu izjavio da će na aerodromu sačekati advokata i da će se žaliti na odluku o zabrani. Kaže i da je poslednja informacija da je odbio da sedne na let za Frankfurt.
Nikitin je konstatovao i da razlog zabrane ulaska u Srbiju može da bude samo njegova politička aktivnost.
Kako je ispričao, policajci su mu rekli da je odluka o zabrani ulaska stigla "odozgo" i da mu je na pitanje da li zovu Bezbednosno-informativnu agenciju (BIA) odgovoreno - "da".
 
"Ja se, osim političkim aktivizmom, ne bavim ničim drugim što bi moglo biti interesovanje BIA. Očekujem da će se ispoštovati zakon i da će me pustiti kući, u zemlju gde živim već godinama i smatram je svojom domovinom. Imam stalno nastanjenje i porodicu ovde. Za 20 godina mojih ulazaka u Srbiju i izlazaka iz nje, ovo je prvi put da se tako nešto događa", rekao je Nikitin, koji u Srbiji živi od 2016. godine.
 
On je objasnio da mu je kao kao razlog zabrane u Srbiju navedena "zaštitna mera udaljenja, mera bezbednosti proterivanja stranca".
 
Ovaj antiratni aktivista i pravnik je prethodno na Fejsbuku objavio fotokopiju rešenja koje mu je na aerodromu izdala Uprava granične policije, nakon što je zadržan posle povratka sa godišnjeg odmora. 

Nikitin je poznat javnosti po učešću u brojnim antiratnim protestima u Beogradu, kao kritičar ruskog predsednika Putina, protivnik ruske invazije na Ukrajinu i ratnih sukoba u toj zemlji. 

  • Lanmi

    13.07.2023 21:25
    Smrt rušizmu, slobodna narodu.
  • Sabahudin

    13.07.2023 16:21
    Omerović
    Uhapsiti pa na front...
  • PL259

    13.07.2023 16:21
    Još nam samo on fali.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija