Iz Vlade su saopštili da je na osnovu evidencija jedinica lokalne samouprave, obuhvaćenih Odlukom o proglašenju elementarne nepogode na teritoriji 56 jedinica lokalne samouprave, prema do sada preliminarno prikupljenim podacima, utvrđeno da je 20 porodičnih stambenih objekata razvrstano u šestu kategoriju oštećenja u skladu sa Uputstvom o jedinstvenoj metodologiji za procenu štete od elementarnih nepogoda.
"Neophodno je pružiti konkretnu pomoć ugroženom stanovništvu u vidu dodele bespovratnih novčanih sredstava. Za rešavanje ovog problema Vlada je opredelila 70.000.000 dinara", navedeno je u saopštenju.
Dodaje se da je Vlada usvojila i Akcioni plan za sprovođenje Strategije unapređenja položaja osoba sa invaliditetom u Srbiji za period od 2020. do 2024. godine, u periodu od 2023. do 2024. godine, koji konkretizuje sve mere i aktivnosti koje će biti preduzete u navedenom periodu.
"Na ovaj način će biti unapređeno delovanje odgovorih institucija, omogućavanje praćenja postignutih rezultata, kvalitetno izveštavanje, kao i blagovremena revizija ciljeva i identifikovanih mera zarad boljeg planiranja u budućnosti", saopšteno je iz Vlade.
Na sednici je donet i Zaključak o saglasnosti da Republička direkcija za robne rezerve izvrši kupovinu merkantilne pšenice rod 2023. godine do 200.000 tona, piše u saopštenju.
"Otkup ove pšenice vršiće se od fizičkih lica, odnosno nosioca registrovanih poljoprivrednih porodičnih gazdinstava. Minimalna količina za otkup je 10 tona, a maksimalna 100 tona po gazdinstvu. Ukoliko se ne otkupi dovoljna količina od nosilaca registrovanih poljoprivrednih porodičnih gazdinstava, otkup će se vršiti i od drugih privrednih subjekata", zaključeno je na sednici Vlade.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar