Tužilac Ilić o napadima na službena lica: Mora da prestane negovanje kulture nasilja

Tužilac Vrhovnog javnog tužilaštva Goran Ilić je, govoreći o napadu na komunalnu milicajku i vozača autobusa u Beogradu, ocenio da se problem napada na službena lica ne može rešiti strožim kaznama.
Tužilac Ilić o napadima na službena lica: Mora da prestane negovanje kulture nasilja
Foto: 021.rs
Dodaje da je potreban rad na smanjenju nasilja u društvu.
Tužilac je govoreći za RTS naveo da u Srbiji prilikom nekog incidenta, ili prilikom manjeg sudara, ne može da se vidi da jedna osoba istupi i kaže da je pogrešila.
"Mi imamo tu kulturu da je svako u pravu, da nećete da popustite onom drugom, da se tolerancija smatra slabošću. Potpuno moramo da promenimo odnos prema tim temeljnim društvenim vrednostima", ukazao je Ilić.
 
Navodi da se mora prestati sa negovanjem kulture nasilja.
 
"Morate da u društvu prestanete da negujete kulturu nasilja, morate da popravite autoritet državnih organa, da se tim državnim organima veruje. U toj situaciji, naravno da možete da očekujete smanjenje kriminaliteta", rekao je Ilić.
 
On je dodao da kazne za napad za službena lica u Srbiji već smatra preoštrim u odnosu na pojedine evropske zemlje, navodeći da je prošle godine 111 osoba dobilo zatvorsku kaznu zbog takvih napada.
 
Naglasio je da ekstremne slučajeve treba kažnjavati, ali da samo politika strožeg kažnjavanja po pravilu nigde nije donela smanjenje nasilja ako uz to nije bilo i druge aktivnosti.
 
"Ne možete samo kažnjavanjem da rešite problem nasilja i opšte nasilničkog ponašanja u nekoj zajednici", naglasio je Ilić.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • w/e

    18.07.2023 20:17
    lol
    Mozda kada bi sluzbena lica prestala da maltretiraju narod tokom, a i van svog radnog vremena.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija