
Stručnjaci za podršku mentalnom zdravlju u "Ribnikaru" od 21. avgusta
Stručnjaci Radne grupe za podršku mentalnom zdravlju i sigurnosti mladih 21. avgusta će ponovo doći u Osnovnu školu "Vladislav Ribrnikar" u Beogradu.

Foto: FoNet
Oni će u razgovoru sa nastavnicima videti kako da im na najbolji način pomognu od 1. septembra, izjavila je psihološkinja i članica Rade grupe Hana Korać.
"Plan je da do 1. septembra razgovaramo sa njima, da identifikujemo njihove potrebe i brige i da im pružamo podršku kroz grupni rad. Taj grupni rad će biti u početku u okviru škole, a naknadno ćemo preći u Dečiji kulturni centar", rekla je Korać za Tanjug.
Članica Radne grupe za podršku mentalnom zdravlju mladih je dodala da će deci, uz saglasnost roditelja i škole, biti dat upitnik koji su im kolege iz Norveške ustupile, a kreirali su ih nakon - masovnog ubistva iz 2012. godine koji im je pomogao da ocene stepen traumatizma kod dece nakon tog tragičnog događaja.
"Upitnik će se obavljati kao polustruktuirani intervju, govoriće nam koje su njihove snage i osetljivosti i kako funkcionišu pre traumtaskog događaja i kako danas, a pomoći će nam da kreiramo vid individualne pomoći svakom detetu kojem je potrebna dodatna pomoć", rekla je Korać.
Prema njenim rečima, rezultati koji budu u zelenoj zoni govoriće da je dete adekvatno zbrinuto od strane prijatelja, porodice, škole.
Međutim, narandžasta i crvena zona ukazaće da je potrebno da se napravi neki individualni plan pomoći, za šta je potrebna saglasnost roditelja.
"Ako se nađe u narandžastoj zoni, dete će moći da razgovara sa pedagogom i psihologom u školi ili sa nekim u stručnom savetovalištu, dok će crvena zona podrazumevati upućivanje na neke druge instance lečenja mentalnog zdravlja", navela je Korać.
Upitnik će biti podeljen svim školama koje su izgubile đake, i za to će nam biti potrebna podrška nastavničkog veća i uprave škole kao i saglasnost roditelja.
"Važno nam je da roditelji budu saveznici kako bismo došli do najboljih i najkompetetnijih rešenja za sve izazove", rekla je Korać.
Hana Korać, podseća da od tragedija 3. i 4. maja stručnjaci kontinuirano pružaju psihosocijalnu podršku u Beogradu, Mladenovcu, Smederevu, Lazarevcu i Pančevu, kao i tokom celog leta na različitim punktovima.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Todorović: Narednih dana toplo, ali nismo završili sa hladnim vremenom
18.04.2025.•
0
Meteorolog Nedeljko Todorović izjavio je da nas u naredna četiri do pet dana očekuje suvo i natprosečno toplo vreme za ovo doba godine sa letnjim temperaturama koje prelaze 25 stepeni.
DNEVNI KVIZ: 10 pitanja - ovo ćete lako
18.04.2025.•
3
Razonoda za one koji imaju slobodan dan, a odmor za one koji ipak rade.
BiVits Activa i Fondacija Nataše Kovačević "Da sva deca skaču" – zajedno menjaju dečje živote
18.04.2025.•
0
U duhu sportskog duha i društvene odgovornosti, BiVits je svečano obeležio svoj četvrti rođendan, simbolično zaokruživši jedan olimpijski ciklus.
Otkud slovo "љ" u ruskom izveštaju o zvučnom topu i druge nelogičnosti
18.04.2025.•
15
Bezbednosno informativna agencija (BIA) je na svom sajtu objavila izveštaj ruske Federalne službe bezbednosti (FSB) o upotrebi takozvanog zvučnog topa u Srbiji.
Četiri udesa na auto-putu kod Malog Požarevca
18.04.2025.•
0
Na auto-putu kod Malog Požarevca danas oko 13 časova dogodile su se četiri saobraćajne nezgode.
Uhapšen mladić iz okoline Lučana zbog pokušaja ubistva dede
18.04.2025.•
0
Čačanska policija saopštila je da je uhapsila mladića iz okoline Lučana, zbog sumnje da je pokušao da ubije svog dedu.
Čačak obezbeđuje besplatne udžbenike za učenike od prvog do četvrtog razreda
18.04.2025.•
0
Gradonačelnik Čačka Milun Todorović saopštio je danas da će Grad obezbediti besplatne udžbenike za sve učenike čačanskih osnovnih škola od prvog do četvrtog razreda.
O pretnji državnim univerzitetima: Ništa im nije važno sem ostanka na vlasti
18.04.2025.•
6
Tokom svog obraćanja predsednik Srbije Aleksandar Vučić je izneo svoju najnoviju ideju – predložiće vladi, u vidu zakonodavne inicijative, da drugačije raspodeli pare fakultetima.
Kardinal Nemet: Dolazak pape u Srbiju bio bi od opšteg značaja
18.04.2025.•
12
Beogradski nadbiskup Ladislav Nemet kaže da bi dolazak pape u Srbiju bio od opšteg značaja za celu državu i društvo, ali da ne veruje da će do toga doći u ovom trenutku iz zdravstvenih razloga.
RTS podneo krivičnu prijavu zbog blokade
18.04.2025.•
3
RTS je podneo krivičnu prijavu Prvom osnovnom javnom tužilaštvu u Beogradu protiv NN lica zbog blokade objekata RTS-a u Takovskoj i Aberdarevoj ulici i na Košutnjaku.
Evropski mediji o srpskim studentima u Strazburu: Da li će ih EU uzeti za ozbiljno?
18.04.2025.•
2
Francuski i mediji drugih zemalja EU su s pažnjom dočekali studente iz Srbije koji su biciklima prešli 1.400 kilometara i u Strazburu uručili evropskim institucijama apel za pravdu u svojoj zemlji.
Dve devojke krale telefone, kod njih pronađene i tablete bez recepta
18.04.2025.•
2
Policija u Beogradu uhapsila je S. M. (19) i A. S. (19) zbog sumnje da su u četvrtak uveče u Ustaničkoj ulici prišle jednoj osobi i iz torbe ukrale mobilni telefon.
Patrijarh u Uskršnjoj poslanici: Svesni smo opasnosti od nesporazuma koji su zahvatili i našu zemlju
18.04.2025.•
13
Poglavar Srpske pravoslavne crkve patrijarh Porfirije kritikovao je u Uskršnjoj poslanici individualizam.
MUP apeluje na vozače: Vozite odgovorno tokom praznika, ne sedajte za volan ako ste pili
18.04.2025.•
0
Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije apelovalo je na vozače da tokom praznika voze odgovorno, poštuju ograničenja, vezuju pojas i ne sedaju za volan ako su pili.
Opozicija učestvuje u lokalnim izborima u Zaječaru: Predata lista
18.04.2025.•
3
Opozicija će učestvovati u lokalnim izborima u Zaječaru.
Rektor posle saslušanja: Ovo se stavlja na teret meni, ali i svim članovima akademske zajednice
18.04.2025.•
17
Rektor Vladan Đokić izjavio je za medije posle gotovo tri sata saslušanja u UKP da je ovo "prijava protiv cele akademske zajednice".
RTS: Radimo u najtežim uslovima, redakcije i novinari bez ikakve svoje krivice nemaju zaštitu
18.04.2025.•
39
Radio-televizija Srbije, čije zgrade u Takovskoj ulici i na Košutnjaku studenti blokiraju od ponedeljka, 14. aprila, objavila je da radi u do sada najtežim uslovima.
Zvižduk dobrodošlice za novog ministra: Sindikat prosvetara poziva na protest
18.04.2025.•
4
Nezavisni sindikat prosvetnih radnika Srbije (NSPRS) najavio je protestno okupljanje "Zvižduk dobrodošlice" ispred Ministarstva prosvete u utorak, 22. aprila.
Stručnjaci: Gradnja kod Savskog keja u Beogradu mogla bi da ugrozi vodoizvorište
18.04.2025.•
1
Organizacija Nova planska praksa saopštila je da bi izgradnja stambeno-komercijalnog objekta od 78.000 kvadratnih metara kod Savskog keja na Novom Beogradu "mogla da ugrozi vodoizvorište".
Nova Vlada: Nestranački premijer i ministri "na zadatku slamanja protesta"
18.04.2025.•
23
Srbija je juče dobila novu Vladu, koju predvodi univerzitetski profesor i lekar Đuro Macut. U kabinetu se nalazi više profesora, koji su imenovani za ministre.
VIDEO: Veliki broj ljudi ispred policijske stanice pružio podršku rektoru Đokiću
18.04.2025.•
4
Rektor Univerziteta u Beogradu Vladan Đokić došao je jutros u Upravu kriminalističke policije na Novom Beogradu.
Komentari 2
Мирјаница
pajo patak
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar