Tokom rušenja oštećen je prozor na susednoj zgradi na broju 45.
Kako je javio reporter FoNeta, kad je bager rušio dimnjak na broju 47, prozor u hodniku zgrade na broju 45 je popucao, a spolja je oštećena fasada. U hodniku se nalaze ogromne kamenice, staklo, šut.
Zgrada nove Gradske štedionice iz 1929. godine koja je se nalazila u Ulici Svetozara Markovića 43 i koja je izgrađena 1929. godine po projektu arhitekte Stevana Tobolara srušena je 20. avgusta ove godine, a nekoliko dana kasnije i zgrada stare Gradske štedionice na uglu ulica Kralja Milana i Svetozara Markovića, koja je izgrađena u 19. veku.
Porušene zgrade bile su deo celine "Zapadni Vračar" koji je bio upisan u evidenciju nepokretnosti koji uživaju zaštitu, a taj satus prestao je da važi 25. decembra 2020. godine, piše u lokacijskim uslovima koje je 12. jula ove godine izdao beogradski sekretarijat za urbanizam i građevinske poslove.
Uklanjanje objekta počelo je 17. avgusta, a patrole komunalne milicije su nekoliko puta po pozivu građana izlazili na lice mesta zbog velike količine prašine koja se stvarala u toku rušenja objekata.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 12
"Kuckanje komentara"
I bez novca sa zapada ipak "kuckamo komentare".
I šetamo gde i kako hoćemo.
Bole
E,
Nažalost, vidiš samo novac, kao i svi polupismeni skorojevići.
O kakvom "izuzetno kritičnom stanju" objekata pričaš. Da li vidiš kako izgledaju objekti stari skoro vek, krovovi? Da li si video stolariju, a tek hodnik?
Šta misliš kako li će izgledati, na šta će ličiti, kako će se i koliko održavati ti ogromni stakleni kontejneri, kojima si spreman da se diviš, za jedan vek?
Naslućujem odgovor. Baš te briga.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar