Tako ocenjuje ministarka zaštite životne sredine Irena Vujović.
Ona je u intervjuu za Politiku navela da bi ta studija bila osnov za pokretanje šireg i konstruktivnijeg društvenog dijaloga o litijumu, kako bi zajednički doneli najbolju odluku za Srbiju.
Kako je NIN pisao juče, perspektiva iskopavanja litijuma pominje se i u Nacrtu Nacionalnog energetskog i klimatskog plana. To je za NIN izjavila Hristina Vojvodić iz Regulatornog instituta za obnovljivu energiju i životnu sredinu (RERI).
O tom nacrtu je Ministarstvo rudarstva i energetike organizovalo javnu raspravu u junu i julu.
Kako je objasnila Vojvodić, ovaj dokument predstavlja osnov energetske politike svake države koja je ovaj javno-politički dokument prihvatila i jedan je od najvažnijih dokumenata u oblasti energetike i klimatskih promena.
"Iz jedne neupadljive tabele u tom dokumentu saznajemo da Srbija 2030. planira da proizvodi 600.000 tona litijuma/bora i drugih povezanih proizvoda, a očekuje se da ista fizička proizvodnja ostane i do 2050", ukazala je Vojvodić.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 26
Za
Da pitam sve
Bobo78
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar