Dodali su da je Vlada Srbije zbog toga sredu proglasila danom žalosti.
Vlada moli organizatore javnih manifestaija i sve medije da program prilgode danu žalosti i time odaju počast poginulima na Kosovu i Metohiji, saopštio je RTS.
U srpskim sredinama na Kosovu od sutra počinje trodnevna žalost, a dan žalosti proglašen je i u Republici Srpskoj.
Više stotina građana okupilo se danas u centru Zvečana gde su ispred spomenika kralju Milutinu, palili sveće uz fotografije trojice Srba sa severa Kosova koji su poginuli u sukobu s kosovskom policijom na području sela Banjska, ali do večeras ni jedna institucija nije zvanično saopštila njihova imena.
Građani su i u Kosovskoj Mitrovici odali poštu ubijenim Srbima. Među okupljenima su bili i čelnici Srpske liste.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 30
Hm...
Mariena
Mr. No
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar