Bebac: Država da stvori sistemska rešenja, a ne da deli "helikopter pomoć bez jasnih kriterijuma"

Roditeljski portal Bebac upozorio je danas da su se donosioci odluka u Republici Srbiji, umesto da sistemski pomognu deci, odlučili za "helikopter pomoć bez jasnih kriterijuma".
Bebac: Država da stvori sistemska rešenja, a ne da deli "helikopter pomoć bez jasnih kriterijuma"
Foto: Pixabay
Dodali su da tim potezom država pokazuje da potpuno ignoriše stvarnu potrebu socijalno ugroženih porodica.
"Novac su podjednako dobili zaposleni i nezaposleni, oni sa rešenim stambenim pitanjem i oni bez njega, oni sa kreditom i oni bez njega. Nadležni smatraju da su svi roditelji u istoj situaciji, a da li su", pitaju iz Bebca.
Ističu i da se, umesto ozbiljnih i dugoročnih rešenja za probleme sa kojima se suočavaju porodice, država odlučila za "jeftin populizam" koji služi samo kao privremena pomoć "u skrivanju vlastite nesposobnosti".
 
"Ispunjavanje uslova za dečji dodatak veoma je strogo, a suma dodatka je šamar svim socijalno ugroženim porodicama. Dečji dodatak za jedno dete iznosi 4.059 dinara što decu koja su ugrožena nikako ne može izvući iz siromaštva", navodi Bebac.
 
Dodaje da, prema izveštajima UNICEF-a, više od 122.000 mališana nije imalo mogućnost da zadovolji osnovne potrebe tokom protekle godine.
 
"Kupovina socijalnog i političkog mira potkupljivanjem građana jednokratnom pomoći neće učiniti da deca izađu iz siromaštva, jer već sledećeg meseca roditelji deci neće moći da im naprave čak ni sendvič sa parizerom. Deca nam u školu idu gladna", poručuju iz portala.
 
Dodaju i da 10.000 dinara nije dovoljno ni da se deca opreme za "besplatnu školu", jer računice pokazuju da porodice sa dvoje dece za knjige i opremu, bez opreme za fizičko i muzičko, moraju izdvojiti više od minimalca.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija