U takvim situacijama potrebno je da obave dezinfekciju mašina i obaveste nadležne službe, izjavio je za Tanjug Nikola Milutinović, direktor Veterinarskog specijalističkog instituta.
On je istakao da kombajneri sada treba dodatno da povedu računa, a ukoliko naiđu na uginulu svinju, odmah zaustave kombajn i očiste delove mašina koje su došle u dodir sa uginulom životinjom.
Potrebno je da zatim te delove dezinfikuju dvopostotnim rastvorom sode, sačekaju 45 minuta, a tek nakon toga nastave žetvu, kako ne bi virus uneli u silose i žito kojim hrane stoku.
To je, prema rečima stručnjaka, mera biosigurnosti u uslovima kada su mnogi okruzi zaraženi afričkom kugom, a poznato je da su divlje svinje prenosioci zbog kretanja na otvorenom prostoru.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
B
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar