Teletina najskuplja u Novom Sadu, krompir u Beogradu: Kako se kreću cene na pijacama u Srbiji?

Krompir je polovinom oktobra bio najskuplji na beogradskim pijacama i prodavao se po ceni od 150 dinara, dok je na pijacama u Zaječaru i Nišu bio najjeftniji i mogao je da se kupi za 80 dinara.
Teletina najskuplja u Novom Sadu, krompir u Beogradu: Kako se kreću cene na pijacama u Srbiji?
Foto: 021.rs
To pokazuju poslednji podaci Republičkog zavoda za statistiku o cenama na malo poljoprivrednih proizvoda od 15. oktobra do 21. oktobra. 
 
Međutim, osim najčešće cene, statistika obuhvata i najniže i najviše cene poljoprivrednih proizvoda u prodavnicama i na pijacama, pa je po tom rasponu cena, najniža cena krompira u tom periodu bila u Beogradu i to 69,90 dinara, dok je u Zaječaru i Nišu iznosila 80 dinara. 
 
Šargarepa se u Beogradu prodavala za 150 dinara, koliko je koštala i u Užicu, Pančevu i Sremskoj Mitrovici, dok je najjeftinija bila u Nišu gde je koštala 79,99 dinara. 
Cene paradajza su se na pijacama u 17 gradova u Srbiji kretale od 149,99 dinara koliko je paradajz koštao u Nišu, do 200 dinara koliko je koštao na pijacama u Beogradu, Vranju, Kragujevcu, Novom Pazaru, Užicu, Šapcu, Novom Sadu, Pančevu i Subotici.
 
Paprika je bila najjeftinija u Smederevu gde je koštala 130 dinara, dok je najskuplja bila u Kragujevcu, Novom Pazaru, Šapcu i Zrenjaninu gde je koštala 220 dinara. U Beogradu, kao i u Valjevu, Užicu, Zrenjaninu, Pančevu, Sremskoj Mitrovici i Subotici, paprika je koštala 200 dinara. 
 
Najčešća cena pasulja na beogradskim pijacama je polovinom oktobra iznosila 500 dinara, dok je u istom periodu na pijaci u Novom Pazaru pasulj bio skuplji 100 dinara. Građani Zaječara su na pijacama mogli da pazare pasulj za 260 dinara i bio je najjeftiniji u odnosu na cene na pijacima u gradovima u Srbiji, dok je u Nišu koštao 300 dinara. Za razliku od Niša, građani su na pijacama u Vranju, Kragujevcu, Kraljevu, Semederevu, Zrenjinu i Pančevu pasulj mogli da kupe po ceni od 400 dinara. 
Na pijacama u Zaječaru, Leskovcu i Zrenjaninu polovinom oktobra crni luk se prodavao po ceni od 80 dinara, u Kragujevcu i Vranju je koštao 90 dinara, dok je u Kraljevu bio najskuplji i mogao je da se kupi za 130 dinara.  Na pijacama u Beogradu, kao i u Valjevu, Nišu, Novom Pazaru, Novom Sadu, Pančevu, Sremskoj Mitrovici i Subotici, koštao je 100 dinara, dok je u Užicu i Šapcu bio skuplji za 20 dinara. 
 
Svež kupus je polovinom oktobra na pijacama u 17 gradova u Srbiji koštao od 40 do 80 dinara. Najjeftiniji je bio na pijaci u Leskovcu i koštao je 40 dinara, dok je Zaječaru, Kraljevu, Novom Pazaru, Užicu i Novom Sadu bio najskuplji i prodavao se po ceni od 80 dinara. 
 
Na pijacama u Zrenjaninu i Šapcu očišćeni orasi prodavali su se po ceni od 1.200 dinara, dok su 200 dinara jeftiniji bili u Beogradu, Kragujevcu, Smederevu, Užicu, Novom Sadu i Sremskoj Mitrovici. Najjeftiniji su bili u Leskovcu gde su na pijacama koštali 700 dinara. 
 
Jabuke su na pijacama u Beogradu i Šapcu bile najskuplje u odnosu na pijace u drugim gradovima i koštale su 120 dinara, dok su se u Smederevu prodavale po ceni od 70 dinara. 
 
Najčešća cena banana na pijacama u Srbiji kretala se od 160 dinara, koliko su koštale na pijacama u Novom Pazaru, Smederevu i Užicu, do 200 dinara u Beogradu, Kragujevcu i Sremskoj Mitrovici. 
 
Domaći sir na pijacama u Zaječaru, Leskovcu i Novom Pazaru bio je polovinom oktobra skuplji za 300 dinara nego u Beogradu, Kragujevcu, Užicu i Sremskoj Mitrovici gde se prodavao po ceni od 500 dinara. Najjeftiniji je bio na pijaci u Valjevu gde se prodavao za 400 dinara. 
 
Jaja su se na pijaci u Valjevu bila najskuplja i prodavala su se za 26 dinara, dva dinara su bila jeftinija u Vranju, dok je najniža cena bila u Smederevu gde se kokošje jaje moglo kupiti za 17 dinara. U Beogradu su jaja bila 22 dinara, odnosno jeftinija za četiri dinara nego u Valjevu. 
Teleće meso (rebra, vrat, kotrleti) koštalo je 1.745,80 dinara u Novom Sadu, dok je u Vranju i Zrenjaninu bilo 979,99 dinara. U Beogradu je najčešća cena teletine bila 1299,99 dinara. 
 
Cene junetine u prodavnicama kretale su se od 799 dinara u Zrenjaninu i Kraljevu do 1.100 dinara koliko se prodavala u Beogradu.
 
Svinjski vrat i krmenadla koštali su 650 dinara u Novom Pazaru, dok je u Novom Sadu cena bila 858,80 dinara. U Beogradu je najčešća cena te vrste mesa u prodavnicama bila 719,99 dinara.  
 
Ceo tekst Euronews Srbija o cenama čitajte OVDE.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Kosta

    13.11.2023 10:07
    @kako
    Za pocetak iskoreniti kradju po kratkom postupku! Dali je vama normalno da Put u Srbiji bude skuplji 100 puta vise nego kroz Alpskih Planina?! Nebrinite!
  • Kosta

    13.11.2023 10:07
    @kako
    Za pocetak iskoreniti kradju po kratkom postupku! Dali je vama normalno da Put u Srbiji bude skuplji 100 puta vise nego kroz Alpskih Planina?! Nebrinite!
  • Kosta

    13.11.2023 09:45
    Kako
    Kako ćemo živeti bolje ? Napravi tvoju kalkulaciju boljeg života ? Odakle i iz kojih prihoda ćeš dati narodu bolji život.ČOVEČE LUPETAŠ ova Država je 2000 god bila uništena i opljčkana od onih uličara pocepanih patika što su preuzeli vlast.Pogledaj ih sada po imenu i prezimenu koji kapital imaju? Budite realni danad narod bolje živi.Nije dobro ali je bolje.U celom svetu je loše.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Ministar Bratina: Pad RTS-a bio bi državni udar

Ministar informisanja i telekomunikacija Boris Bratina kaže da bi trebalo ispitati "sve okolnosti koje blokiranje njihovog funkcionisanja prate", navodeći da bi "pad RTS imao smisao državnog udara".

Ko zapravo blokira RTS?

Blokada zgrada RTS u Takovskoj i na Košutnjaku, koju studenti i građani sprovode već šesti dan, odraz je velikog nepoverenja u javni servis, kao i dugogodišnjeg neprofesionalnog i politički pristrasn