
Šta kaže kladionica: Opozicija ima šanse u Beogradu, najmanja kvota da će Mali biti premijer
Pred svake izbore objavljuju se razna istraživanja javnog mnjenja i daju se procene o raspoloženju birača. Međutim, oni koji prate izborna dešavanja okreću se i kvotama kladionicama.

Foto: 021.rs
Prema onome što se može videti, opoziciji u Beogradu se daju šanse za osvajanje vlasti. Najmanju kvotu za premijersku funkciju ima Siniša Mali.
Prva kladionica koja je izašla sa svojim procenama, odnosno kvotama, jeste Meridian.
Portal 021.rs nominovan je za najbolji informativni sajt u regionu. Za 021.rs možete da glasate na OVOM LINKU.
Portal 021.rs nominovan je za najbolji informativni sajt u regionu. Za 021.rs možete da glasate na OVOM LINKU.
Sistem funkcioniše tako što kladionica da određeni procenat glasova za neku stranku, a ljudi mogu da se klade da će partija osvojiti više ili manje glasova.
Kvota i za manje i za više glasova, za većinu stranaka koje učestvuju na izborima, iznosi 1,85.
Beogradski izbori
Granica za vladajuću Srpsku naprednu stranku u Beogradu postavljena je 37,6 odsto glasova, dok je Socijalistička partija Srbije na 7,1 odsto.
Najbliže SNS-u bila bi lista "Srbija protiv nasilja" za koju je procenat protiv kojeg se kladite 33,4 odsto podrške na izborima.
Lista "Nada za Beograd" je stavljena na 5,6 odsto glasova, "Zavetnici - Dveri" na 6,1 odsto, a lista Narodne stranke je na 3,05 odsto podrške.
Ostale liste imaju manje od tri odsto glasova.
Međutim, ukoliko se gleda mogući gradonačelnik u Beogradu, najmanja kvota je na Aleksandra Šapića - 1,50. Posle njega je kandidat liste "Srbija protiv nasilja" Vladimir Obradović, na kojeg je kvota 2,5.
Parlamentarni izbori
Kada su u pitanju parlamentarni izbori, izlaznost je postavljena na 53,5 odsto.
Najmanja kvota za budućeg premijera Srbije je na Sinišu Malog - 1,80. Ana Brnabić je na 1,85, dok je Miloš Vučević na 2,50.
Kvota da će premijer biti Ivica Dačić, koji nazivom svoje liste izražava želju za tom funkcijom, iznosi 3.00. Kvota da će Dragan Đilas biti premijer je 17.
Prema kladionici, vladajuća Srpska napredna stranka je postavljena na 42,5 odsto glasova. Socijalistička partija Srbije je na 10,2 odsto glasova.
Druga najjača lista je "Srbija protiv nasilja", kojoj je dato 21,3 odsto glasova.
Lista Dveri i Zavetnika procenjena je na 6,2 odsto, dok je "Nada za Srbiju" na 5,4. Narodna stranka je procenjena na 2,65 odsto.
Kakve su kvote bile prošle godine?
Za izbore 2022. godine, Meridian je najmanje kvote stavio da će Ana Brnabić biti predsednica Vlade, a Aleksandar Šapić gradonačelnik Beograda.
Na parlamentarnim izborima SNS je bio postavljen na 53,1 odsto. Međutim, lista Aleksandra Vučića je osvojila 42,96 odsto glasova.
SPS je bio na 8,5 odsto glasova, a osvojio je 11,4 odsto.
Veća kvota (1,90) bila je da će opoziciona lista "Ujedinjena Srbija" imati manje od 16,6 odsto glasova, nego da će imati više glasova od toga, za šta je kvota bila 1,70. Međutim, ova lista, koju je predvodila Marinika Tepić, imala je 13,67 odsto glasova.
Tadašnja lista "Moramo" bila je na 4,2 odsto, a imala je 4,70 odsto glasova.
Velika razlika uočena je kod liste NADA na čelu sa Milošem Jovanovićem. Kladionica ih je postavila na 1,9 odsto glasova, a osvojili su 5,37 odsto.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
VIDEO: Pogledajte "najbolji dnevnik ikad" - studentski
21.04.2025.•
0
Studenti u blokadi Fakulteta dramskih umetnosti objavili su video pod nazivom "Najbolji dnevnik ikad".
Olivera Zekić: Studenti nisu nadležni da biraju REM niti da gase RTS
20.04.2025.•
18
Portparolka Regulatornog tela za elektronske medije (REM) Olivera Zekić izjavila je da studenti nisu nadležni da biraju članove tog tela ni da gase Radio-televiziju Srbije (RTS).
Brnabić: "Blokada RTS je krivično delo, blokaderi su sadisti koji maltretiraju žene"
20.04.2025.•
45
Predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić, izjavila je da je blokada Radio-televizije Srbije (RTS) "krivično delo za koje je propisana novčana kazna ili kazna zatvora".
Novi ambasador SAD u Srbiji Mark Brnović proslavio Uskrs u pravoslavnoj crkvi
20.04.2025.•
7
Novoimenovani ambasador Sjedinjenih Američkih Država u Srbiji Mark Brnović proslavio je sa porodicom Uskrs u srpskoj pravoslavnoj crkvi u Finiksu.
VIDEO Šesti dan blokade zgrade RTS-a: Građani pristižu sa hranom, praznična atmosfera u Takovskoj
20.04.2025.•
5
Studenti u blokadi i građani koji ih podržavaju nastavili su da blokiraju zgrade Radio televizije Srbije (RTS) u Takovskoj ulici i na Košutnjaku.
Policija podnela krivičnu prijavu protiv motocikliste: Jurio 200 na sat - nasilnička vožnja
20.04.2025.•
2
Policija je zaustavila i isključila iz saobraćaja P.M. koji je na motoputu Valjevo-Lajkovac vozio motocikl brzinom od 202,2 kilometra na čas, na delu puta gde je ograničenje 80 kilometara na čas.
AMSS: Mali broj vozila na putevima širom Srbije, na granicama nema gužvi
20.04.2025.•
0
Uslovi za vožnju su dobri, a na putevima je veoma slab intezitet saobraćaja što je uobičajeno za Vaskrs, saopštio je danas Auto-moto savez Srbije (AMSS).
Protesti zahvatili veći deo Balkana, pa utihnuli: Studenti u Srbiji najistrajniji u zahtevima
20.04.2025.•
13
Prvih nekoliko meseci ove godine na Balkanu, obeležili su masovni protesti građana i studenata.
Posle Uskrsa pojačan saobraćaj na svim putnim pravcima
20.04.2025.•
0
Javno preduzeće "Putevi Srbije" saopštilo je da se "nakon Vaskrsa očekuje pojačan intenzitet saobraćaja na svim putnim pravcima u zemlji".
Đukanović (SNS): Zatvoriti Pravni fakultet ako je istina da studenti traže izbore
20.04.2025.•
66
Narodni poslanik SNS Vladimir Đukanović smatra da Pravni fakultet u Beogradu "treba zatvoriti" ukoliko je tačno da je studentski plenum izglasao da je "neophodno održati parlamentarne izbore u junu".
Samo pet odsto studenata na onlajn nastavi Medicinskog fakulteta u Nišu
20.04.2025.•
6
Studenti u blokadi Medicinskog fakulteta u Nišu objavili su da je u onlajn nastavi na tom fakultetu učestvovalo "svega pet odsto studenata".
Politika se pridružila Juronjuzu i provladinim medijima u osudi blokade RTS
20.04.2025.•
8
Nakon provladinih medija i saopštenja Juronjuz-a (Euronews) u kojem osuđuju blokadu RTS-a, a od kojeg se drugim saopštenjem ogradila grupa novinara te televizije, blokadu RTS osudio je list Politika.
Zbor radnika RTS: Hitno raspisati konkurs za članove REM
20.04.2025.•
6
Radnici Radio televizije Srbije (RTS) zatražili su, nakon održanog zbora, hitno raspisivanje konkursa za članove Saveta Regulatornog tela za elektronske medije (REM).
Ministar Bratina: Pad RTS-a bio bi državni udar
20.04.2025.•
11
Ministar informisanja i telekomunikacija Boris Bratina kaže da bi trebalo ispitati "sve okolnosti koje blokiranje njihovog funkcionisanja prate", navodeći da bi "pad RTS imao smisao državnog udara".
Doskorašnji predsednik SANU ispred RTS-a: Odnos vlasti prema akademskoj zajednici - autokanibalizam
20.04.2025.•
3
Doskorašnji predsednik Srpske akademije i umetnosti (SANU) Vladimir Kostić nazvao je danas "autokanibalizmom vlasti" njen odnos prema Univerzitetu i akademskoj zajednici.
Ko zapravo blokira RTS?
20.04.2025.•
19
Blokada zgrada RTS u Takovskoj i na Košutnjaku, koju studenti i građani sprovode već šesti dan, odraz je velikog nepoverenja u javni servis, kao i dugogodišnjeg neprofesionalnog i politički pristrasn
Rod pojedinih voćki skoro potpuno propao: Kojih i da li nas očekuje poskupljenje?
20.04.2025.•
4
U Srbiji bi prinosi kajsije, breskve, trešnje, rane sorte višnje i šljive zbog poznih prolećnih mrazeva i niske temperature mogli biti manji od 30 do 90 odsto, a negde čak i do 100 procenata,
DNEVNI KVIZ: 10 pitanja u danu odmora
20.04.2025.•
6
Nadamo se da odmarate, a 021.rs vam donosi dnevni kviz znanja.
"Pozdrav, bavimo se prodajom falš evra i dinara": Preko društvenih mreža trguju lažnim novcem
20.04.2025.•
7
Falsifikatori novca koriste društvene mreže kao što su Instagram i Telegram za prodaju lažnih novčanica ljudima u Srbiji.
VIDEO: Šesti dan blokade RTS-a - studenti i građani ne odstupaju
20.04.2025.•
7
Studenti u blokadi i građani nastavili su da blokiraju zgrade Radio-televizije Srbije (RTS) u Takovskoj ulici i na Košutnjaku.
Kardinal Nemet u poruci na Uskrs: Ne proglašavajmo jedni druge neprijateljima
20.04.2025.•
3
Kardinal Ladislav Nemet poručio je da je potrebno razgovarati, umesto da jedni druge proglašavamo neprijateljima, i pozvao sve da preispitaju svoje delovanje, misli i način govora.
Komentari 21
Milan
Milan
Grom
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar