RFZO: Nema nestašice leka Tamiflu

Lek Tamiflu se ne nalazi na listi lekova Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje (RFZO), registrovan je u Srbiji, a izdaje se uz lekarski recept.
RFZO: Nema nestašice leka Tamiflu
Foto: 021.rs
To je saopštio RFZO povodom medijskih navoda o nestašici ovog leka.
 
Iz RFZO su naveli de je nosilac dozvole za lek kompanija Roche, koja im je na upit potvrdila da nema nestašice ovog leka, da je on dostupan svim dobavljačima, kao i da ga imaju na zalihama u dovoljnim količinama i isporučuju svima koji ga traže.
Posebno su napomenuli da su dobili informaciju da apoteke imaju praksu da lekove od dobavljača poručuju uglavnom onlajn, tako da ukoliko kod dobavljača koji imaju ovakvu tehničku mogućnost poručivanja na stanju trenutno nema leka, to ne znači da on nije dostupan na stanju kod ostalih dobavljača koji nemaju ovu tehničku mogućnost.
Zato je, ističu iz RFZO, potrebno da apoteke kontaktiraju i ove dobavljače, što one u većini slučajeva i ne čine, već daju informacije da leka nema, čime se u zabludu dovode građani i šire dezinformacije da postoji nestašica leka.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Ministar Bratina: Pad RTS-a bio bi državni udar

Ministar informisanja i telekomunikacija Boris Bratina kaže da bi trebalo ispitati "sve okolnosti koje blokiranje njihovog funkcionisanja prate", navodeći da bi "pad RTS imao smisao državnog udara".