"Izražavajući svoju zabrinutost za sadašnju situaciju, želimo da učestvujemo u delu odgovornosti za rešavanje nagomilanih problema. Smatramo da se bez aktivnog učešća i pomoći države stanje ne može popraviti", naveli su osnivači platforme - više dekana Univerziteta u Beogradu i reprezentativni sindikati u obrazovanju.
Kako je navedno, država mora da preuzme odgovornost za obrazovanje, kao delatnost od prioritetnog javnog značaja nacije i društva, što podrazumeva donošenje nove, jasne i ostvarive strategije obrazovanja u čijoj izradi je neophodno aktivno učešće svih činioca, koji realizuju obrazovne procese u Srbiji.
Takođe je neophodno vraćanje dostojanstva i ugleda nastavničkoj profesiji, animiranje učenika za upis na nastavničke fakultete, kroz stipendije i podsticaje za upis najboljih kandidata, kao afirmacija i promovisanje nastavničkog zanimanja u medijima.
Platformu za spas obrazovanja u Srbiji osnovali su dekani Univerziteta u Beogradu: Filološkog fakulteta, Hemijskog, Filozofskog, Matematičkog, Geografskog, Bilološkog, Fakulteta za fizičku hemiju, Fizičkog fakulteta Beograd, kao i Društvo direktora škola Srbije i reprezentativni sindikati u obrazovanju Unija sindikata prosvetnih radnika Srbije, Sindikat obrazovanja Srbije, GSPRS Nezavisnost i Sindikat radnika u prosveti Srbije.
Komentari 2
Ana
Ružica
Neka mi neko kaže da li je neki prosvetni radnik imao tu privilegiju?
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar