Objavljeni podaci koje REM tvrdi da nema: Kako su B92, Pink, Hepi i Prva izveštavali o izborima

Centar za istraživačko novinarstvo (CINS) objavio je podatke iz izveštaja REM-a o izveštavanju televizija sa nacionalnom frekvencijom tokom izborne kampanje.
Objavljeni podaci koje REM tvrdi da nema: Kako su B92, Pink, Hepi i Prva izveštavali o izborima
Foto: Pixabay
Iz ovih podataka se vidi da je na delu bila potpuna dominacija liste "Aleksandar Vučić - Srbija ne sme da stane".
 
Posle izbora u decembru, REM je objavio izveštaj o tome kako su neki mediji izveštavali tokom kampanje, a u njima se nisu nalazili podaci za televizije sa nacionalnom frekvencijom, jer je REM tvrdio da ih nema.
Udruženje novinara Srbije (UNS) objavilo je da je Stručna služba REM pratila programe tih televizija i da ti podaci postoje, a CINS je imao  uvid u njih.
 
Na televiziji Pink, prema podacima iz izveštaja, listi "Aleksandar Vučić - Srbija ne sme da stane" bilo je posvećeno više od 18 sati izbornog programa, dok su svi ostali učesnici zajedno imali oko pet sati.
Hepi je listi okupljenoj oko naprednjaka posvetio oko 20 sati izbornog programa, a za njima su išli radikali sa oko šest sati, dok su drugi učesnici izbora dobili su oko 11 sati prostora.
 
Lista okupljena oko Aleksandra Vučića imala je više od 12,5 sati na televiziji B92, a ostali akteri imali su oko tri sata.
 
Na televiziji Prva naprednjaci su dobili nešto više od osam sati izbornog prostora, a ostali nešto manje od pet sati.
 
Iz monitoringa REM može se videti da su na televizijama sa nacionalnom frekvencijom tokom izborne kampanje analitičari u velikoj meri promovisali poteze vlasti, a kritikovali opoziciju.
 
Stručne službe REM su zabeležile da su analitičari na Pinku tokom izborne kampanje dobili više od 28 sati, što je više od trećine ukupnog izbornog programa ove televizije.
 
Gotovo trećinu izbornog programa činili su razgovori sa analitičarima i na televiziji Prva.
 
Više od četvrtine izbornog programa analitičarima je posvećeno i na televiziji Hepi, gde su u redovnom programu i specijalnim izbornim emisijama bili zastupljeni preko 24 sata.
 
Analitičari su činili i petinu ukupnog izbornog programa televizije B92, gde su njihova izlaganja trajala oko 10 sati, dodaje CINS.
 
Pored izbornih aktivnosti stranaka, REM je posebno beležio pojavljivanja državnih funkcionera u toku trajanja kampanje.
Sve komercijalne televizije izveštavale su o aktivnostima predsednika Republike, kao i predsednice Vlade, ministara i drugih članova vlasti.
 
Tako je Aleksandar Vučić, kao predsednik Republike, na televiziji Pink dobio oko 14 sati programa, a isto toliko i na B92.
 
Televizija Hepi prenosila je aktivnosti predsednika šest i po sati, dok je na Prvoj bio sat vremena manje, dodaje Centar. 
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Peja

    26.01.2024 09:11
    Peja
    Obavestavali su po zadatku i naredjenju Rezima. Skoro isto i prorezimski mediji na kablovskoj. Sve isto jer nema kvalitetnog programa u Srbiji odavno! Da nema kablovske nebi ni gledao TV jer sve je Politika hteo nehteo!
  • Љуба

    26.01.2024 08:04
    Љуба
    Н1 и Нова С неби ни постојали да им није Вучића! 90% програма им се своди на њему јер немају идеје ни квалитетан кадар јер сви у великом случају"новинарство" позавршавали на БК"академијама" и сл.! И ови са Пинка Прве Хепија још гори сем Марића који се спрда са таквим"новинарима" заслужено јер човек има правог знања искуства и чуди се чуду ко је све данас"политичар уредник..."као и добар део са РТС! Каква Држава Народ Власт такви и Медији!
  • @milicica

    25.01.2024 13:34
    haha
    Vladajuci su dosta puta bili pozvani na N1 i ostale nerezimske medije, ali nisu zeleli (citaj nisu smeli) da dodju jer tu ne mogu da kontrolisu sta ce da ih se pita.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija