Aleksić je za
Danas govoreći o izveštaju Evropskog parlamenta o Srbiji upitao i zašto je aktuelna vlast pozvala njihove posmatrače na izbore ako ih ne zanima izveštaj EU.
On je rekao da očekuje rezoluciju koja će imati veliku političku težinu, kao i da nema iluziju da će stranci Srbiji pokloniti demokratiju, vladavinu prava i bolji život, već da za to treba "da se izborimo sami".
"U kontekstu duge borbe protiv ovog uzurpatorskog režima svakako je od velikog značaja i reakcija i svest međunarodne zajednice o onome što se u Srbiji dešava, a posebno od strane EU na čije članstvo pretendujemo", ocenio je Aleksić.
On je kazao i da će poslanici liste "Srbija protiv nasilja" biti u Narodnoj skupštini 6. februara na konstitutivnoj sednici i to sa jasnim planom delovanja o kom ne žele unapred da iznose detalje.
Govoreći o prihvatanju mandata, on je naveo da je 900.000 građana dalo podršku listi SPN na izborima, uprkos svim neregularnostima, te ocenio da je opozicija te glasove pošteno osvojila i da su mandati pošteno zasluženi.
Aleksić je komentarišući proces formiranja gradske vlasti u Beogradu rekao da je odbijanje lidera pokreta "Mi-Glas iz naroda" Branimira Nestorovića da napravi vlast sa Srpskom naprednom strankom (SNS) i Socijalističkom partijom Srbije (SPS), Vučićevo pokriće za nove izbore u prestonici.
Dodao je da će Vučiću izgovor biti, "ne što je uhvaćen u izbornoj krađi", već to da nema većinu.
"Pritom, da iskoristi Nestorovića kao opoziciju još jedan krug i pokuša da još jednom obmane građane da se radi o opozicionom kandidatu", ocenio je Aleksić.
Komentari 8
hula
Rektor
"Zašto se Vučić plaši međunarodne komisije, ako su izbori bili najčistiji"
-mogu da razumem da jedno dete priča na ovaj način, ali da jedan ugledan političar poput Aleksića mora da se spušta na taj nivo fikcije, kako bi ubrao po koji dečiji glas, e to je već i za mene previše.
MK
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar