Troje državljana Srbije proterano iz Mađarske zbog lažnih pečata u pasošima

Mađarska policija saopštila je da je otkrila troje državljana Srbije koji su pokušali sa falsifikovanim srpskim pasošima da izađu iz te države na prelazu Tompa (Kelebija).
Troje državljana Srbije proterano iz Mađarske zbog lažnih pečata u pasošima
Foto: 021.rs
Policija u Kiškunhalašu u Mađarskoj sumnja da je 37-godišnji državljanin Srbije sa falsifikovanom putnom ispravom pokušao da izađe iz zemlje početkom februara na graničnom prelazu Tompa.
 
"On je predao na uvid srpski pasoš u kome se ispostavilo da je nekoliko pečata bilo lažno", navodi se na sajtu mađarske policije.
Narednog dana je u jutarnjim časovima dvoje državljana Srbije, muškarac (32) i žena (45) na istom graničnom prelazu pokušalo da napusti Mađarsku, kada je otkriveno da se i u njihovim putnim ispravama nalaze po tri otiska pečata koji su nezakonito stavljena u putna dokumenta.
Policijska uprava u Kiškunhalašu pokrenula je postupak protiv sva tri putnika, koje je Uprava imigracione policije naknadno proterala sa teritorije ove zemlje, zbog osnovane sumnje da su počinili krivično delo falsifikovanje putnih isprava.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • zztop

    06.02.2024 20:41
    Sigurno su pre toga bili na kosovu i oni im udarili pečate kosova* ...

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Udružena prosveta Srbije pozvala na beli štrajk

Udružena prosveta Srbije, neformalna grupa prosvetnih radnika, pozvala je sve zaposlene u obrazovanju da se ujedine i učestvuju u belom štrajku, kao izrazu "profesionalne, pedagoške i građanske odgov