
Stopa rizika od siromaštva najviša kod penzionera, žene ugroženije
Stopa rizika od siromaštva u 2022. godini bila je najviša za osobe starosti 65 i više godina, i iznosila je 24,6 odsto za žene i 20 odsto za muškarce, objavio je Republički zavod za statistiku.

Foto: Pixabay
U najmanjem riziku od siromaštva bile su osobe starosti između 25 i 54 godine, za koje je ova stopa iznosila 17,9 odsto.
U periodu od 2020. do 2022. godine, stopa rizika od siromaštva ili socijalne isključenosti bila je najviša za starije, odnosno za osobe starosti 55 i više godina.
U 2022. godini stopa rizika od siromaštva je najniža za osobe zaposlene kod poslodavca i ona je za žene iznosila 3,9 odsto, a za muškarce 7,0 odsto.
Najizloženija riziku od siromaštva bila su nezaposlena lica. Stopa rizika od siromaštva za nezaposlene žene iznosila je 44,6 odsto, a za nezaposlene muškarce 53,7 odsto.
Stopa izrazite materijalne i socijalne uskraćenosti u 2022. godini je nešto viša u odnosu na 2021. godinu (14 odsto prema 13,3 odsto) i za žene je iznosila 15,2 odsto, a za muškarce 12,9 odsto.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Istraživanje javnog mnenja: SNS nije na 49,4 odsto kako tvrdi Vučić
01.04.2025.•
12
Uprkos izjavama Aleksandra Vučića da SNS raste rejting i da je u februaru iznosio 49,4 odsto, istraživanje jedne beogradske agencije, rađeno za deo vladajuće koalicije, pokazuje drugačije rezultate.
DNEVNI KVIZ: 10 pitanja - nisu za šalu
01.04.2025.•
11
Još jedan 021.rs dnevni kviz znanja je pred vama.
Ekonomski fakultet: Hitno saslušanje i krivična prijava protiv dekanke je pritisak na fakultet
01.04.2025.•
0
Ekonomski fakultet u Beogradu saopštio je da je dekanka Žaklina Stojanović danas saslušana u beogradskoj Policijskoj upravi, po nalogu Prvog osnovnog javnog tužilaštva.
Sindikat sudske vlasti najavio štrajk od 7. do 9. aprila
01.04.2025.•
2
Sindikat sudske vlasti saopštio je da će zaposleni u sudovima, tužilaštvima i zatvorima stupiti u trodnevni štrajk od 7. do 9. aprila zbog "neispunjenja zahteva za poboljšanje materijalnog položaja".
Kamioni na prelazu Šid čekaju oko pet sati
01.04.2025.•
1
Teretna vozila na graničnom prelazu Šid na izlazu iz Srbije čekaju oko pet časova, a na Batrovcima i Kelebiji se zadržavaju oko dva sata, saopštio je Auto-moto savez Srbije (AMSS).
Evropski sud za ljudska prava dobio odgovor države Srbije o zvučnom topu
01.04.2025.•
3
Evropski sud za ljudska prava obavestio je organizacije civilnog društva da je primio odgovor Srbije u vezi sa navodima o mogućoj upotrebi soničnog oružja na protestu u Beogradu 15. marta.
Advokat: Srđan Žunić 20 dana štrajkuje glađu u Centralnom zatvoru
01.04.2025.•
2
Advokat Predrag Marković izjavio je danas da Srđan Žunić, osnivač pokreta "Ujedinjeni narod Srbije", već 20 dana štrajkuje glađu u pritvorskoj jednici Centralnog zatvora u Beogradu.
Pet meseci od pada nadstrešnice Železničke stanice: Protestna okupljanja u više gradova
01.04.2025.•
0
Danas, pet meseci od pada nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu, održana su protestna okupljanja u više gradova.
Predat zahtev delegaciji EU: Da projekat Jadar ne bude strateški projekat EU
01.04.2025.•
7
Akademska zajednica u blokadi predala je danas delegaciji EU u Beogradu zahtev da se projekat "Jadar" ne proglasi strateškim projektom.
Priveden muškarac koji je kod FON-a automobilom prošao blokadu i vređao učesnike skupa
01.04.2025.•
0
Beogradska policija privela je L.S. (49) koji je, danas oko podneva, kod Fakulteta organizacionih nauka, automobilom prošao blokadu vozeći trotoarom, a potom vređao učesnike skupa.
Mesec dana pritvora ženi koja je nožem napala dekanku Nataliju Jovanović
01.04.2025.•
1
Viši sud u Nišu danas je odredio pritvor do 30 dana ženi (69) koja je osumnjičena da je u nedelju, 30. marta na ulici nožem ranila dekanku Filozofskog fakulteta Nataliju Jovanović.
Doprinos poljoprivrede i agroindustrije BDP-u minimalan, sela ostala bez 390.000 ljudi
01.04.2025.•
5
Doprinos sektora poljoprivrede i agroindustrije rastu bruto domaćeg proizvoda (BDP) od 2001. do 2023. godine je minimalan, pokazuju podaci Republičkog zavoda za statistiku.
Poslanik SNS vređa Dačića - član je skupštinskog odbora za ljudska prava
01.04.2025.•
7
Poslanik Srpske napredne stranke Igor Jakšić uvredio je ministra unutrašnjih poslova Ivicu Dačića na svom Instagram nalogu.
Vučićev pokret registrovan u APR: Navedena njegova misija i da mogu da se učlane i 14-ogodišnjaci
01.04.2025.•
45
Pokret za narod i državu, čije osnivanje je od 2022. godine najavljivao Aleksandar Vučić, registrovano je kao udruženje u Agenciji za privredne registre (APR).
VIDEO: Na poštu u Zvečanu bačene dve ručne bombe, eksplodirala jedna
01.04.2025.•
2
Na Poštu Kosova sinoć su bačene dve ručne bombe, od kojih je jedna eksplodirala, novi su podaci iz Kosovske policije nakon obavljenog uviđaja, piše KoSSev.
Đukić Dejanović: Samo 2,4 odsto škola ne radi
01.04.2025.•
8
Ministarka prosvete u tehničkom mandatu Slavica Đukić Dejanović rekla je da je od svih osnovnih i srednjih škola samo 2,4 odsto u štrajku dok ostale rade.
Olivera Zekić kupila stan i garažu od Jovane Joksimović, nije prijavila Agenciji
01.04.2025.•
28
Doskorašnja predsednica Saveta REM-a Olivera Zekić kupila je stan i garažu od urednice Tanjuga Jovane Joksimović, ali to nije prijavila Agenciji za sprečavanje korupcije.
MUP o hapšenju predsednika opštine Žitorađa: Detalji za šta se sumnjiče on i njegovi saradnici
01.04.2025.•
7
Niška policija uhapsila je šest osoba zbog korupcije, među kojima i predsednika opštine Žitorađa Ivana Stanojevića (41).
Iz saobraćaja prošle godine isključeno skoro 57.500 pijanih vozača
01.04.2025.•
1
Saobraćajna policija je 2024. otkrila 57.489 slučaja vožnje u pijanom stanju, što je povećanje od osam odsto u odnosu na 2023. godinu.
Uhapšen predsednik opštine Žitorađa
01.04.2025.•
12
Predsednik opštine Žitorađa Ivan Stanojević uhapšen je jutros u nastavku hapšenja osumnjičenih za korupciju.
Pre tri godine osam rudara poginulo u rudniku "Soko", kriva - "viša sila"
01.04.2025.•
5
Na današnji dan 2022. godine u rudniku Soko poginulo je osam rudara za čiju je smrt, sudskom odlukom, krivom proglašena "viša sila".
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar