Milić je na društvenim mrežama ranije objavio da je ta klinika prinuđena da prekine sa radom zbog nedostatka reagenasa za svoju laboratoriju u kojoj rade testove za hemostazu kojim procenjuju sklonost ka krvarenju ili trombozama.
"U centralnoj laboratoji danas je instalirana oprema koja koja koristi reagense centralizovane javne nabavke, a kojima se rade procedure koje traži Кlinika za kardiohirurgiju", kazao je Perišić u saopštenju objavljenom na zvaničnoj stranici UKC Niš.
Prema njegovim rečima, o kvalitetu tih analiza govori i činjenica da Institut za kardiovaskulrne bolesti "Dedinje" radi isključivo sa mašinama poput ovih koje su danas instaliralne i pripadajućim reagensima.
"Zbog toga je svaki prekid operativnog programa apsolutno neopravdan i odgovornost za posledice ne pripada Upravi UКC Niš koja je obezbedila zamenske aparate do realizovanja sopstvene nabavke", istakao je Perišić.
On je kazao da su stručne službe UКC počele da pripremaju tender za potrošni materijal čiji ugovori ističu do maja ove godine.
Dodao je da je rukovodstvo UKC Niš danas upoznato sa odgovorom RFZO, koje je Milić ranije dobio, da se centralna javna nabavka ne odnosi na transfuziju, iako UКC nema ni jednu kliniku koja ima odeljenje za transfuziju.
Perišić je kazao i da je Klinika za kardiohirugiju ugovor o nabavci reagenasa, vredan 132 miliona dinara, iskoristila pet meseci pre isteka ugovora, decembra prošle godine.
Direktor Klinike za kardiohirugiju Dragan Milić saopštio je na društvenim mrežama da je nakon 15 godina niška kardiohirurgija prinuđena da zbog nedostatka reagenasa prekine sa radom kako ne bi ugrozila živote pacijenata.
"Odluku o prestanku rada svih kardiovaskularnih operacija i transplantacije bubrega zbog nedostatka materijala za aparate Multiplate i ClotPro doneo je kolegijum klinike za kardiohirurgiju UKC Niš koga čine 33 lekara i to jednoglasno jer nismo imali drugog izbora", naveo je Milić.
Prema njegovim rečima, Klinika je u poslednjih nekoliko nedelja svojim dopisima upozoravala Ministarstvo zdravlja i RFZO da će ukidanje potrošnog materijala dovesti do onemogućavanja rada na klinici i do ponovnog veštačkog stvaranja liste čekanja.
"Ove metode i nabavka reagenasa nikada nisu bili sporni tokom poslednjih 15 godina, a RFZO je u svom odgovoru na naš dopis napisao da je odluku o prestanku nabavke reagenasa doneo direktor UKC Niš Zoran Perišić", kazao je Milić.
Klinika za kardiohirugiju će, dodao je Milić, odmah po nabavku materijala nastaviti da radi.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 10
Rade
Činjenica da je i zdravstvo, i vojska, i obrazovanje, i kultura i orivreda unisteno, ovakav potez lopovs, kriminalaca onih koji sve u jenjuju, opstrisu i nastoje da iskoriste u licnu korist treba li covati. Nije tesko utvrditi ko su oni.
Ovo im je
Vlada
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar