Dodala je da je Srbija uvek prednjačila u odnosu na Evropu i svet, ali da je potrebno još zajedničkog rada kako bi postojala potpuna radna ravnopravnost u društvu.
U Etnografskom muzeju na svečanosti "Ladies First – Nagrada Dobrila" ministarka je kazala da su žene u Srbiji dobile pravo da se školuju i glasaju pre nego što se to desilo u nekim naprednijim državama.
"Pravo školovanja za devojčice kod nas ostvareno je još 1842. godine. Žene su pravo glasa dobile pre više od jednog veka, s obzirom na to da su još na Velikoj narodnoj skupštini, 1918. godine, glasale za prisajedinjenje Kraljevini Srbiji delova države koji su bili pod Austrougarskom imperijom", kazala je ministarka.
Ona je rekla da joj je drago što je ostvarena njena ideja da se obnovi zaveštanje Dobrile Smiljanić, pošto je ta žena dala doprinos ekonomskom osnaživanju žena i ostvarivanju principa rodne ravnopravnosti, a po rečima ministarke, rad Dobrile Smiljanić nastaviće da živi kroz nagradu sa njenim imenom.
Na svečanosti je predstavljena monografija o Dobrili Smiljanić prevedena na engleski jezik.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 25
Recimo
/
I da, imam manju platu od muškog kolege za isti posao
Šanel od Kokoa
Valjda zato ona još uvek nije na robiji.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar