"Prijatelji dece Srbije": U kampanji 79 slučajeva zloupotrebe dece, prva po broju lista SNS

"Prijatelji dece Srbije" saopštili su da su tokom monitoringa izborne kampanje, od 17. novembra do 17. decembra prošle godine, uočili 79 slučajeva političke zloupotrebe dece u predizbornom procesu.
"Prijatelji dece Srbije": U kampanji 79 slučajeva zloupotrebe dece, prva po broju lista SNS
Foto: 021.rs
Kako navode, prva po broju je lista "Aleksandar Vučić - Srbija ne sme da stane" sa 56 slučajeva.
 
Slede liste "Srbija protiv nasilja" sa 12 slučajeva, "Ivica Dačić - premijer Srbije" sa šest slučaja, "Dr Miloš Jovanović - NADA za Srbiju" sa tri slučaja i lista "Mi - glas naroda - prof. dr Branislav Nestorović" u jednom slučaju, navodi se u saopštenju ove organizacije. 
Dodali su da su se fokusirali na identifikaciju različitih oblika zloupotrebe dece u političke svrhe, kako bi ukazali na taj, kako su naveli, često zanemaren aspekt političke kampanje, štetan za decu.
 
"Mlađi od 18 godina nisu glasači, te u svakoj situaciji u kojoj su dekor, nalaze se u sadržaju koji im nije namenjen, ni primeren i koji ne shvataju, jesu isključivo jeftin mamac za izazivanje empatije odraslih birača", ocenjuju u ovoj organizaciji.
"Prijatelji dece Srbije" naveli su da su neki od najčešćih primera zloupotrebe bili poseta političara porodicama sa decom, kreirajući utisak bliskosti i porodične atmosfere, gde deca često političarima sede u krilu i dobijaju poklone, kao i izveštaji sa uličnih akcija političnih partija koji prikazuju decu i uključivanje dece u "funkcionersku kampanju".
 
Ceo izveštaj može se pronaći na sajtu organizacije "Prijatelji dece Srbije".

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija