On je istakao da Evropska unija žali što je ostvaren ograničen napredak u njegovoj primeni.
"Zbog toga Evropska unija poziva lidere Srbije i Kosova da pokažu odgovornost, a ukoliko to ne urade, ugroziće kredibilitet i evropske integracije", naveo je Stano.
Visoki predstavnik Evropske unije (EU) za spoljnu politiku i bezbednost Žozep Borel izjavio da je sada krajnje vreme da Beograd i Priština prekinu krizu i tenziju i pređu u novu evropsku eru, primenom sporazuma postignutim pre godinu dana, saopštila je Evropska služba za spoljne poslove (EEAS).
"Sada je krajnje vreme da i Kosovo i Srbija prekinu sadašnji začarani krug kriza i tenzija i pređu u novu evropsku eru. Sporazum (o putu normalizacije i Aneksa za njegovu primenu) nudi bolju budućnost za građane Kosova i Srbije i celog regiona", navodi se u sapštenju povodom godišnjice tog sporazuma.
Borel je rekao da EU od lidera Kosova i Srbije očekuje da pokažu odgovornost, viziju i liderstvo tako što će ostvariti napredak u primeni sporazuma bez daljeg odlaganja.
"To je prilika koju ne bi trebalo da propuste. EU je i dalje spremna da pomogne Kosovu i Srbiji u svakom koraku na tom putu, ali oni su ti koji moraju da preduzmu te korake i krenu napred", dodao je on.
"EU je više puta podsećala da je Sporazum u celini obavezujući prema međunarodnom pravu. Stoga, svaki nedostatak primene ne samo da ugrožava evropsku integraciju strana, već i šteti njihovoj reputaciji kao kredibilnih i pouzdanih partnera", dodaje se u saopštenju EEAS.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar