Đurić je u autorskom tekstu za američki portal "RealClearPolitics" istakao da su vreme i predanost predsednika Aleksandra Vučića, Vlade Srbije i Srpske napredne stranke integraciji zemlje u Evropsku uniju i još bližem partnerstvu sa SAD počeli da leče rane u odnosima Srbije sa međunarodnim partnerima, 25 godina posle NATO bombardovanja SR Jugoslavije.
"Srbija je obnovila saradnju i zajedničke vojne vežbe sa NATO preko programa Partnerstvo za mir. I nagli porast američkih investicija u srpsku ekonomiju, uključujući značajno prisustvo kompanija 'Rivian', 'Microsoft', 'Google', 'Coca-Cola', 'NCR' i 'Ball Packaging', zajedno sa SAD kao najvažnijim izvoznim tržištem Srbije za ICT usluge, odigrao je važnu ulogu u poboljšanju odnosa otvaranjem desetina hiljada radnih mesta", naveo je Đurić.
Svi ti faktori doveli su do toga da su 25 godina od NATO bombardovanja odnosi Srbije i SAD, uspostavljeni 1881. godine, "možda najjači od vremena kada smo bili saveznici u Drugom svetskom ratu i samo obećavaju da će postati još jači", smatra Đurić.
On ukazuje da su SAD bile snažni zagovornik osnivanja Zajednice srpskih opština na Kosovu i Metohiji i da vrše pritisak na kosovskog premijera Aljbina Kurtija da ispuni potpisane obaveze i odustane od represivne politike.
"Anketa iz aprila 2023. godine pokazala je da 10 puta više Srba veruje da će SAD braniti njihove interese, nego što će stati na stranu albanske većine na Kosovu", napisao je Đurić, i dodao da srpsko stanovništvo na KiM i dalje trpi dugoročnu diskriminaciju, represiju i progon.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 12
Fića
Je l' to ono "kad se Predaš, digneš ruke u vis, razoružaš... "...?!
ja
R49
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar