
VIDEO: MUP uručio Muzeju genocida trofejno oružje koje su građani predali u prošlogodišnjoj akciji
Ministarstvo unutrašnjih poslova predalo je danas Muzeju žrtava genocida 46 komada trofejnog oružja.
Reč je o 17 pištolja, 17 vojničkih pušaka, osam automata i četiri mitraljeza.
Među ovim oružjem nalazi se i pištolj belgijske proizvodnje, marke "brauning", koji je rađen za potrebe oficira Kraljevine Jugoslavije.
Predato oružje deo je kontingenta oružja koje su građani predali Ministarstvu unutrašnjih poslova tokom akcije predaje nelegalnog oružja.

Direktor Muzeja žrtava genocida Dejan Ristić istakao je da je reč o najvećoj pojedinačnoj donaciji oružja i vojne opreme iz perioda Drugog svetskog rata koju je Muzej dobio od svog osnivanja 1992. godine.
"Spasili smo oružje koje bi najverovatnije završilo u različitim nelegalnim tokovima. Ono će sada biti u Muzeju žrtava genocida, nacionalnoj ustanovi kulture, i biće spremno za izlaganje ubrzo, na raspolaganju istraživačima i svima zainteresovanima", kazao je Ristić.
Naglasio je da su ovom donacijom ušteđena i značajna budžetska sredstva, s obzirom na to da muzej građu najvećim delom kupuje od privatnih fizičkih lica.
Zapisnik o preuzimanju oružja koje će postati deo zbirke oružja i vojne opreme Muzeja žrtava genocida potpisali su predsednik Komisije za razvrstavanje preuzetog oružja koje je postalo vlasništvo Republike Srbije Aleksandar Zafirović i izvršni direktor Muzeja žrtava genocida Stanko Debeljaković.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Jovo Bakić: Vlada narodnog poverenja je autoironija
26.03.2025.•
0
Sociolog Jovo Bakić naveo je da protesti moraju da se omasove, iako je na ulicama već dovoljno ljudi - "bilo bi dobro da nas bude više".
Državljanin Crne Gore uhapšen u Beogradu po međunarodnoj poternici: Tereti se za silovanje
26.03.2025.•
0
Beogradska policija uhapsila je danas državljanina Crne Gore (65) za kojim je raspisana međunarodna poternica zbog silovanja.
Poštanska štedionica u Pionirskom parku predstavila stambene kredite za mlade Studentima 2.0
26.03.2025.•
0
Predstavnici Banke Poštanska štedionica predstavili su danas subvencionisane stambene kredite za mlade "studentima koji hoće da uče".
Poslanik Evropskog parlamenta o Vučićevom sastanku sa Fon der Lajen: Bilo je ribanja
26.03.2025.•
0
Poslanik EP Gordan Bosanac izjavio je da činjenica da je dvoje čelnika Evropske unije (EU) primilo predsednika Srbije u trenutku duboke krize u zemlji za Aleksandra Vučića predstavlja neprijatnost.
Rio Tinto potvrdio: "Jadar" prijavljen na konkurs za strateške projekte Evropske komisije
26.03.2025.•
1
Kompanija Rio Tinto je potvrdila da je svoj projekat iskopavanja litijuma "Jadar" prijavila na konkurs za strateške projekte koji je Evropska komisija raspisala prošle godine.
Uhapšen još jedan Čačanin zbog protesta: Ušao u Gradsku upravu
26.03.2025.•
0
Još jedan učesnik protesta u Čačku, koji je održan u nedelju, uhapšen je danas, saznaje nezvanično agencija Beta.
VIDEO: U toku tročasovna blokada Brankovog mosta
26.03.2025.•
1
Blokada Brankovog mosta u Beogradu počela je danas u 15 časova.
FOTO: Firma iz Šapca opasan otpad ispuštala u Savu - zagadila vodu, zemlju, vazduh
26.03.2025.•
4
Četiri osobe uhapšene su zbog unošenja opasnih materija u Srbiju i nedozvoljenog prerađivanja, odlaganja i skladištenja opasnih materija...
Privedena žena koja je u Beogradu napala đake-učesnike protestne kolone, a onda i policajku
26.03.2025.•
1
Beogradska policija dovela je u službene prostorije A. Z. (43) koja se sumnjiči da je danas oko 11.30 časova u Ulici patrijarha Joanikija u Beogradu fizički napala dvadesetdvogodišnjeg mladića.
Radnik pošte u Nišu falsifikovao potpise građana i umesto njih uzimao novac za tuđu negu
26.03.2025.•
1
Niška policija uhapsila je M. T. (40) iz Niša zbog pronevere.
Preminule još tri žene povređene u požaru u domu u Barajevu
26.03.2025.•
6
Broj preminulih nakon požara koji je izbio 20. januara u staračkom domu u Barajevu, porastao je na 11, pošto su tri povređene žene preminule u bolnici.
Više javno tužilaštvo negira da je Stefanović napravio grupu "Tužioci koji hoće da rade"
26.03.2025.•
4
Više javno tužilaštvo u Beogradu saopštilo je da glavni javni tužilac Nenad Stefanović nije osnovao grupu "Tužioci koji hoće da rade".
Lončaru zabranjen ulazak na Kosovo, on to ocenio kao sramno i anticivilizacijski
26.03.2025.•
12
Ministar zdravlja u Vladi Srbije u tehničkom mandatu Zlatibor Lončar ocenio je da je sramna odluka privremenih institucija u Prištini da mu zabrane da poseti Kosovo i Metohiji.
Marko Đurić: Slike nereda i nasilja na ulicama šalju uznemirujuću poruku u svet
26.03.2025.•
23
Ministar spoljnih poslova u tehničkom mandatu Marko Đurić izjavio je da je Srbija sigurna zemlja, a Beograd bezbedan grad za strance bez obzira na ideološke, verske ili druge stavove.
Bečki ekonomski institut očekuje promenu vlasti u Srbiji, a potom rast BDP-a
26.03.2025.•
40
Bečki ekonomski institut očekuje promenu vlasti u Srbiji krajem ove ili početkom naredne godine, potom rast bruto domaćeg proizvoda (BDP).
DNEVNI KVIZ: 10 pitanja - oborite svoj rekord
26.03.2025.•
9
Novi 021.rs dnevni kviz znanja je pred vama.
Vulin: Ruski FSB uskoro šalje delegaciju da ispita navode o zvučnom topu
26.03.2025.•
37
Potpredsednik Vlade Srbije u ostavci Aleksandar Vulin rekao je da očekuje da će ruska služba bezbednosti FSB uskoro poslati svoju delegaciju stručnjaka u Srbiju.
Ambasador Ukrajine: Nismo zadovoljni što je Srbija promenila stav prema rezoluciji GP UN
26.03.2025.•
3
Kijev nije zadovoljan što je Srbija promenila stav prema Rezoluciji Generalne skupštine UN kojom se pruža podrška Ukrajini i njenom teritorijalnom integritetu, ali i dalje ceni podršku Beograda.
Iz budžetske rezerve eparhijama SPC ide skoro 52 miliona dinara
26.03.2025.•
14
Kabinetu ministra bez portfelja zaduženog za međunarodnu ekonomsku saradnju preusmereno je 51.890.000 dinara iz tekuće budžetske rezerve za dotacije eparhijama Srpske pravoslavne crkve.
Studenti danas na tri sata blokiraju Brankov most
26.03.2025.•
4
Studenti u blokadi univerziteta i fakulteta u Beogradu najavili su za danas, 26. mart od 15 časova protest "Svi do mosta jer je dosta".
Danas novi celodnevni štrajk zaposlenih u pravosuđu
26.03.2025.•
5
Novi celodnevni štrajk zaposlenih u pravosuđu održaće se danas, 26. marta.
Komentari 6
logika
Izrael je poprilicno naoruzan, znaci li to da se holokaust nije desio? molim da prosledite odgovor nemackoj ambasadi, cujem da su sad u fazi gazenja svakog ko zucne koju na temu Izraela i Jevreja. oni su tako malo sizofreni, dok dizu desnu rucicu po Bosni, Kosovu i Ukrajini (...) u isto vreme usklikuju i ponavljaju cionisticke floskule.
Opažanje
zztop
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar