Cena zakupa i organizacije, koja premašuje više stotina evra za dva do 2,5 sata zabave, nije prepreka za roditelje, pa se u mnogim prostorima i sada teško nalazi slobodan termin i zakazuje se mesecima unapred.
Pre više od decenije i u Poenkareovoj ulici na Paliluli otvorena je jedna takva, pod nazivom "Disco Jump". Osnovao je preduzetnik Dejan Savić, koji ove godine puni 52 godine, piše Forbes Srbija. Zvaničan naziv bio je Dejan Savić PR Centar za zabavu i rekreaciju JUMP, a datum registracije u APR-u - 19. maj 2011. Poslovni poduhvat nije dugo poživeo, tek četiri godine, i preduzetnik je iz registra obrisan u oktobru 2015.
Biznis mu je ugašen na zahtev Narodne banke Srbije zbog, kako je navedeno, blokade poslovnog računa u neprekidnom trajanju dužem od dve godine.
Još jedna priča o neuspehu ne bi predstavljala ništa čudno jer se svake godine u Srbiji ugasi i više od 20.000 preduzetnika, da Savić nije, nekoliko meseci pre gašenja, sedište svog biznisa iz Poenkareove prebacio ni manje ni više nego u Nemanjinu 11 odnosno na istu adresu gde se nalazi - Vlada Srbije.
Rešenje kojim je usvojen zahtev za promenu sedišta doneto je u junu 2015.
Na pitanje kako je moguće da jedan preduzetnik registruje svoj biznis na adresi Vlade Srbije, u Agenciji za privredne registre kažu za Forbes Srbija da se postupak registracije zasniva na načelu formalnosti. To znači da preduzetnik podnosi prijavu, prilaže dokumenta i podatke, ali APR nije dužan da ispituje tačnost činjenica iz prijave, verodostojnost priloženih dokumenata i pravilnost i zakonitost postupaka u kome su dokumenti doneti.
Za tačnost i istinitost odgovornost snosi podnosilac prijave, objašnjavaju u agenciji.
Takođe, podnosilac prijave nije dužan da APR-u podnese dokaz o vlasništvu ili zakupu prostora u kojem želi da mu bude sedište. Vlasnik prostora (u ovom slučaju Vlada Srbije) može da ospori registraciju.
Druge institucije nadležne su da provere istinitost podataka i mogu da pokrenu postupak za utvrđivanje ništavosti ove registracije i po presudi suda, APR bi obrisao tu registraciju.
Očigledno je bilo potrebno vreme za to jer je igraonica "radila" na adresi Vlade Srbije četiri meseca. Uveravaju da se ovako nešto sada ne bi ponovilo.
Da je igraonica poslovala, može se videti na društvenim mrežama. Na Fejsbuku i dalje postoji stranica igraonice, sa poslednjom objavom iz 2015. Takođe, tu je i kanal na Jutjubu gde se mogu videti snimci sa dečijih rođendana. Poslednji video takođe je iz 2015. Igraonica je imala i svoj sajt, ali više nije aktivan.
Ceo tekst Forbes Srbija pročitajte
OVDE.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 12
aleks
luka
9
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar