Okupljeni su nosili transparente sa napisima "Priroda i voda-jedina sloboda!", "Prosta računica: Život>litijum", "Promena sistema ne promena motora", "Zemlja se ne prodaje, zemlja se brani", "Hoćemo vodu, ne litijum".
Aktivistkinja Milica Damnjanović izjavila je FoNetu da oni "neće dozvoliti Vladi Srbije da rasproda zemlju zarad profita rudarskih kompanija".
"Postavili smo štand sa voćem na jednoj strani, a na drugoj bokal pun prljave vode da pokažemo ljudima kako je poljoprivreda bitnija od rudarenja", rekla je Damnjanović.
Ona je naglasila da se pored štanda nalazi "simulacija osobe koja leži 'mrtva' na podu, zato što je izabrala litijum i rudarenje".
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
Nada
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar