Time bi se, kako je rekao, obezbedilo stabilno snabdevanje strujom.
Posle potpisivanja Memoranduma Srbije i Francuske elektroprivrede (EDF), Vučić je naveo da Francuska ima 56 nukleranih reaktora i da će uskoro uključiti i 57.
Srbija je sa Francuskom elektroprivredom potpisala Memorandum o razumevanju za "uspostavljanje okvira za dugoročni dijalog u oblasti energetske tranzicije i niskougljenične tehnologije".
"Moramo da radimo na korišćenju nuklearne energije jer do tri godine traju pripreme, a sedam godina traje izgradnja, tako da to traje najmanje 10 godina. Da sve završimo i do 2035. godine, mi bismo time zemlju spasli za sve što donosi i veštačka inteligencija i elektrifikacija mreže“, kazao je Vučić.
On je to rekao članovima Srpskog nuklearnog društva, osnovanog 2023. u Beogradu, koje je deo Evropskog nuklearnog društva koje se bavi razvojem nuklearne nauke i tehnologije.
Vučić je izjavio da su članovi Srpskog nuklearnog društva "spremni da znanjem pomognu inicijativu države da se u budućnosti osloni na nuklearnu energiju".
Naveo je i da su "mladi članovi tog društva Lidija Gajinović, Bogdan Stepanović i Luka Stančev oduševljeni tom inicijativom“.
Srpsko nuklearno društvo na čelu s profesorkom Elektro-tehničkog fakulteta u Beogradu Koviljkom Stanković bavi se upoznavanjem javnosti sa prednostima mirnodopskih primena nuklearne energije u šta želi da uključi preduzeća, ustanove i pojedince.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 86
Pobesneli Laloš
B
Tamo je prikazana buducnost Srbije...Leteci taxi i deformisani mutanti Za nas je 3.svj.rat blagoslov od Boga,,naspram SNS buducnosti UŽAS
Lucifer
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar