BIRODI i Građanski preokret traže antibot zakon i istrage zbog fabrike botova

Biro za društvena istraživanja (BIRODI) i Građanski preokret pozdravili su odluku američkog Stejt departmenta da u godišnjem izveštaju o stanju ljudskih prava u Srbiji istakne problem botovanja.
Kako je saopštio Građanski preokret, botovanje je istaknuto kao sredstvo urušavanja demokratske javnosti.
"Fabrika botova, koja je otkrivena u julu prošle godine, predstavlja formu udruženog delovanja organizatora - Srpske napredne stranke (SNS) i osoba koje su realizatori botovanja, među kojima ima javnih funkcionera i javnih službenika. Fabrika botova krši i obesmišljava pravo građana na slobodu mišljenja i izražavanja, kao i slobodu da se govorom, pisanjem, slikom ili na drugi način traže, primaju i šire obaveštenja i ideje", smatra ta organizacija.
Dodaje da je, kako bi se uspostavila sistemska i sistematična borba protiv botovanja čiji je cilj urušavanje javnosti kao osnove demokratskog društva, neophodno doneti antibot zakon i suzbiti dalje širenje organizovanih laži, kleveta i pretnji na internetu, zloupotrebom javnog sektora i državnih resursa.
 
Zbog toga BIRODI i Građanski preokret pozivaju Tužilaštvo za visokotehnološki kriminal da postupi po njihovoj inicijativi u slučaju SNS, kao i Agenciju za borbu protiv korupcije, Zaštitnika građana, Državnu revizorsku instituciju i budžetsku inspekciju da započnu istrage u okviru svojih nadležnosti protiv svih organizatora fabrika botova.
  • milicica

    24.04.2024 14:24
    problem je
    Sto je u Srbiji svako ko misli drugacije od nas BOT a demokratija ni u svetu vise ne postoji vec samo ucena i sila
  • Za demokratiju

    24.04.2024 11:30
    Za zakon
    Bilo bi idealno da se to i desi, ali dok su ovi tu, malo verovatno. Držim fige za donošenje redloženog zakona.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija