To je za
N1 rekao profesor filozofije i bivši veroučitelj
Aleksandar Turukalo.
"Ljudi su ranije započinjali svaki važan običaj, dan ili događaj molitvom, i to nije ništa neobično za crkvu", rekao je Turukalo.
Naveo je da se crkva moli i za vlast, i da ona oduvek stoji na toj poziciji jer oni vladaju i treba se moliti za njih.
On, međutim, navodi i da je zapravo stvar u tome "šta mi podrazumevamo pod sekularnom državom".
"I u Nemačkoj, Italiji i nekim drugim državama crkva je dosta prisutna u društvu. U tim društvima takođe postoje i ateisti. Ali mi imamo ovde komunističku zaostavštinu koja se svodi na to da crkva treba da ostane tamo negde u dvorištu. Prema mom mišljenju, crkva treba da bude i više prisutna povodom nekih gorućih pitanja. Treba da da svoje mišljenje o tome jer predstavlja jako važnu instituciju. Mislim da je to važno za društvo", rekao je Turukalo.
Komentarišući govor patrijarha on je naveo da je poglavar SPC govorio o dve stvari.
"Ono što se čuje u govoru patrijarha, prvo je da ne treba da umanjujemo zločin koji se desio u Srebrenici, a drugo, sudeći prema pisanju Noama Čomskog, jeste pitanje da li je to zaista bio genocid. Genocid je plansko uništavanje celog stanovništva i naroda. Noam Čomski govori o tome šta je za nas genocid", kaže Turukalo.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 79
Lekar
Luna
Mihajlo
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar